in

Nagranie z pszczołami w momencie obiegło sieć. To, co na nim robią, jest wprost niemożliwe!

Nie ma wątpliwości co do tego, że pszczoły potrafią zadziwić. Ich niesamowite umiejętności i rola w przyrodzie sprawiają, że człowiek nie wyobraża sobie, że mogłoby ich kiedyś zabraknąć.

W ostatnim czasie w sieci pojawiło się nagranie, na którym możemy zobaczyć, jak te uzdolnione stworzenia radzą sobie z dostaniem się do nawet zakręconego napoju. To po prostu niesamowite!

Niezwykłe zdolności pszczół

Rola pszczół w ekosystemie jest nieoceniona. Zapylają one rośliny stanowiące jedną trzecią naszej diety. Jeśli trzymają się razem, mogą osiągać rzeczy z pozoru niemożliwe. Nagranie z brazylijskiego Sao Paulo opublikowane przez Jacy’ego Anthisa z Uniwersytetu Chicagowskiego, które w momencie stało się hitem sieci, jest na to doskonałym przykładem.

Możemy na nim zobaczyć, jak dwie pszczoły próbują dostać się do słodkiego napoju. Wspólnie podważają korek, ustawiając się po jego przeciwnych stronach. Internauci przecierają oczy ze zdumienia.

„Bez względu na to, ile filmików i badań naukowych na temat umysłów zwierząt się pojawia, ludzie konsekwentnie nie doceniają ich inteligencji” – ocenia badacz.

Pod nagraniem pojawiła się lawina komentarzy:

„Pszczoły i butelki Fanty wspólnie ewoluowały. Dobrze znane zjawisko w środowisku naukowym” – pisze jeden z internautów.

Znaleźli się też tacy, którzy nie uważają, że są to niesamowite zdolności.

„Jeżeli ktoś myśli, że pszczoły mogą otworzyć butelkę, z której odkręceniem ma problem moja 9-letnia siostrzenica, to nie wiem co mam powiedzieć. Wyczuły słodki zapach i po prostu podważyły zakrętkę” – napisał jeden z komentujących.

A wy? Co o tym sądzicie?

Źródło: o2.pl