in

Bohaterski czyn kierowcy z Poznania, nagranie podbija sieć. „Oszukał przeznaczenie”

Do sieci trafiło nagranie z Poznania, które zachwyciło internautów. Wszystko za sprawą kierowcy, który wykazał się niezwykłym refleksem i uwagą. Mężczyzna w ostatniej chwili zatrzymał się przed rowerzystą, który wjechał na jezdnię w niedozwolonym czasie.

Wszystko nagrało się dzięki rejestratorowi jazdy i zostało opublikowane na YouTube.

Niesamowity manewr kierowcy

Na jednej z dróg w Poznaniu miała miejsce sytuacja, która wywołuje ciarki na plecach. Mogło dojść do prawdziwej tragedii, ale dzięki umiejętnościom kierowcy udało się tego uniknąć. Rowerzysta prawie wpadł pod koła pojazdu, ponieważ wyjechał na jezdnię, kiedy było to niedozwolone.

Na nagraniu możemy zobaczyć, jak samochód autora nagrania wyprzedza opel i nagle na czerwonym świetle na pasach pojawia się rowerzysta. Refleks kierowcy jest po prostu nie do opisania. Widzimy, jak gwałtownie hamuje, zmienia kierunek jazdy i tym sposobem omija rowerzystę.

Autor nagrania postanowił zwrócić uwagę na stan techniczny kilkunastoletniego opla. Nie ma wątpliwości co do tego, że wszystko zadziałało w nim celująco.

„Jako nagrywający dodam, że właśnie dla takich sytuacji posiada się zestaw głośnomówiący pozwalający w pełni skupić się na drodze! Przeglądy samochodów w takich przypadkach również są zbawieniem ponieważ można odfiltrować „gruzy”. Opel pomimo leciwego wieku jak niektórzy zauważają wykonał cały manewr, jaki nakazał mu kierowca podręcznikowo, zawieszenie, opony układ kierowniczy na 5+! Co do prędkości opla to nie przekroczył 70, co i tak w całej sytuacji nie ma znaczenia, jechał za mną i nie musiał zwalniać na czerwonym, dlatego jak dostał zielone to kontynuował swoją prędkość a ja musiałem się „rozbujać”” – napisał autor nagrania.

Internauci są zachwyceni tym, co udało się zrobić kierowcy. Dzięki temu rowerzyście nic się nie stało, a mógł nawet stracić życie.

„Oszukał przeznaczenie, oby wyciągnął z tego jakieś wnioski. Trafiłby się jakiś dziadek za kółkiem (bez obrazy, słabszy refleks) to mogłoby to skończyć się tragicznie” – komentuje jeden z internautów.

„Brawo kierowca Opla. Piękny, podręcznikowo wykonany manewr” – dodaje inny.

„Czasem marudzę, że „to już było”. Ten film powinien znaleźć się na każdym kanale i w każdej szkole jazdy. Kierowca opla brawo!” – czytamy.

Źródło: o2.pl