in

Dwóch mężczyzn ratuje wściekłego rysia z pułapki – obserwuj jego reakcję, gdy odzyskuje wolność

Ryś amerykański to pradawny, amerykański gatunek rysi znanych z umiejętności łownych. Bardzo rzadko zbliżają się do ludzi, więc jeśli spotkasz jakiegoś to z pewnością go zaskoczyłeś, albo jest chory. W obu przypadkach najlepszym wyjściem jest powolne wycofanie się.

A w rzadkich przypadkach poczucie obowiązku może przezwyciężyć strach. To wybór, z którym zmierzyli się dwaj przyjaciele, gdy napotkali rannego rysia tkwiącego w zwierzęcej pułapce.

Chris Ward i jego przyjaciel Aaron zdecydowali, że nie mogą pozwolić temu stworzeniu cierpieć i umrzeć, więc podjęli wyzwanie, aby go uwolnić. Ale ryś tego nie rozumiał, rany sprawiły, że był rozzłoszczony i atakował bezlitośnie.

Nagranie spotkania z rysiem zaczyna się od deklaracji, że ​​planują uwolnić kociaka, mimo że jest „podłym małym kolesiem”.

Podczas gdy on rzuca się, syczy i warczy, jeden z nich podchodzi do niego ostrożnie, ale bez większego planu. Wielki kij i torba są wszystkim co ma pomóc go uwolnić i ochronić wybawcę.

Mimo to ci ludzie wydają się dość pewni siebie.
 
Z niezrozumiałych powodów śmieją się, gdy ryś wpada w szał miotając się w pułapce i sprawiając sobie jeszcze większy ból. Mają jednak dobre intencje chcą uwolnić biedaka.

Jeden z mężczyzn stara się unieruchomić głowę zwierzęcia w rozwidlonej końcówce kija i odchylić zatrzask sidła. Ale ryś nie pozwala na to wyrywając się i nie dając się utrzymać.
 

 
Wydaje się wtedy, że gdyby działali razem, zwierzę mogłoby być szybko i sprawnie uwolnione, ale ktoś przecież musi uwiecznić tę chwilę…
 
Sytuacja niepotrzebnie się przedłuża, wciąż sprawiając ból zwierzęciu. Na szczęście w końcu udaje się mężczyźnie uwolnić rysia.
 

 
Co wtedy robi zwierzę?
 
Spodziewalibyście się, że ryś rzuci się do ucieczki, ale on siada obok pułapki, patrzy na swoich wybawców i ani drgnie, jakby nie dowierzał w to, co się stało.
 
Jednak, gdy jeden z nich się zbliża ryś nie wydaje się nastawiony przyjaźnie. Nadal warczy, po czym chowa się pod ich samochód i nie zamierza się stamtąd ruszyć.
 

 
Mężczyźni odpalają silnik by zmusić rysia do wyjścia spod samochodu. Na szczęście warkot silnika przestrasza go i ryś ucieka z prędkością, po której nie widać jakby miał zranioną łapę.
 

 
Kliknij wideo poniżej, aby obejrzeć mrożące krew w żyłach próby ratowania rysia i niezwykłe zakończenie: