in

W rosyjskiej TV grożą atakiem nuklearnym. „Odważni Polacy, wasza Warszawa zniknie w 30 sekund”

Atak Rosji na Ukrainę wstrząsnął całym światem. Jak się okazuje, groźby są kierowane także w naszą stronę. Czeka nas atak nuklearny? Porażające wiadomości w rosyjskiej telewizji przykuły uwagę każdego.

Rosyjski ekspert podczas programu informacyjnego przekazał, co się stanie, jeśli któryś kraj zdecyduje się na misję pokojową. Jego słowa rozkładają na łopatki.

Możliwy atak nuklearny?

Gość znanego propagandysty Władimira Sołowjowa nie owijał w bawełnę. Padły groźby w stronę Polski. Obok szokujących słów polityka ciężko przejść obojętnie.

Rosyjska telewizja Rossija 1 w programie nadawanym w czasie największej oglądalności postanowiła zorganizować debatę, podczas której omówiono atak Rosji na inne państwa.

Politolog Siergiej Michejew powiedział wprost:

„Europa powinna zrozumieć prostą rzecz: jeśli NATO zorganizuje misję pokojową, może liczyć wówczas na atak nuklearny” – ostrzega.

Komentator polityczny stwierdził, że atak nuklearny jest możliwy. Zwrócił się do Polaków.

„Odważni Polacy, wasza Warszawa zniknie w 30 sekund i nie pozostanie po niej nic. Litwa i Polska zachowują się okropnie. Nie rozumieją, że poradzimy sobie z nimi szybciej niż z Ukrainą” – stwierdził Michejew.

Mężczyzna podkreślił, że niektóre kraje Europy za bardzo przeszkadzają Rosji w jej działaniach.

Nagranie odbiło się głośnym echem. Maria Avdeeva, dyrektorka ds. Badań Europejskiego Stowarzyszenia Ekspertów, przekazała na Twitterze, że „Rosja nie zatrzyma się na Ukrainie”.

„Kiedy mówię, że Putin nie zatrzyma się na Ukrainie, mam na myśli dokładnie to. Państwowy rosyjski program telewizyjny w prime time omawia możliwy atak nuklearny na Europę, rosyjską inwazję na Polskę i Litwę oraz korytarz do Kaliningradu, grozi Niemcom i państwom bałtyckim. Działajmy teraz” – apeluje kobieta.