fot. freepik.com
in

Nawet 2000zł za monetę 2 zł – Kluczowy jest tylko jeden drobny szczegół

Czy zwyczajna moneta 2 zł, którą otrzymujemy w sklepie, może okazać się bardzo wartościowa? Tak – jej wartość może być nawet 1000 razy większa! Jak to możliwe? Kluczowy okazuje się to jeden szczegół.

Tym szczegółem jest oczywiście tzw. destrukt. Mówimy o nim w chwili, kiedy moneta powstała w wyniku błędu przy biciu w mennicy.

Poszukiwane monety

Kiedy mamy do czynienia z rzadkim lub też nietypowym destruktem, za monetę 2 zł możemy dostać na aukcji nawet ponad 2000 złotych! Najbardziej poszukiwane są monety, które mają np. orła do góry nogami.

Co się stanie, jeśli komuś przyjdzie do głowy wykonanie takiej wady samemu? Próba oszustwa będzie bardzo surowa ukarana, można nawet trafić do więzienia, dlatego lepiej tego nie robić! Nieważne, jak dobrze podrobimy „wadę fabryczną”, kolekcjonerzy i tak dopatrzą się nieprawidłowości.

Być może właśnie w twoim portfelu lub szufladzie znajduje się wartościowa moneta. Za niektóre z nich można dostać naprawdę niemałe pieniądze. Ostatnie lata pokazały, że najbardziej drożeją popularne monety PRL-owskie. Kluczowy w tym wypadku jest rok wybicia.

Podziel się tą ciekawą informacją ze swoimi bliskimi! Może właśnie w waszym domu znajduje się prawdziwy skarb!