in

Szukasz pomysłu na biznes? Spróbuj mobilnej gastronomii!

Chcesz założyć pierwszy własny biznes lub kontynuować dotychczasową działalność tak, by zwiększyć zyski? Jest na to sposób – to mobilna gastronomia, która cieszy się ogromną popularnością na całym świecie, także w Polsce.

Zdobyła szerokie uznanie polskich konsumentów, dzięki czemu przynosi zaskakujące zyski. Przemawia za nią mnóstwo zalet, jednak najważniejszą jest możliwość płynnego dostosowywania się do zmieniających się potrzeb rynku. To właśnie ten czynnik wpływa na niezwykłą opłacalność mobilnej gastronomii. Sprawdź, dlaczego tak wielu przedsiębiorców decyduje się na mobilne punkty gastronomiczne!

Co to jest mobilna gastronomia i jak działa?

Najważniejsze cechy mobilnej gastronomii to jej elastyczność i niewielkie koszty, jakie musisz ponieść na start. Zacznijmy od tej pierwszej. Rowery i wózki gastronomiczne to specjalne pojazdy posiadające odpowiednie wyposażenie umożliwiające sprzedaż żywności. W sezonie letnim znakomicie sprawdza się sprzedaż lodów, natomiast zimą gorące zupy czy aromatyczna kawa robią furorę. Możliwości są znacznie szersze. Dobre rozwiązanie to znalezienie niszy – street food taki jak langosze czy dania kuchni azjatyckiej także cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wystarczy dokupić odpowiednie akcesoria, by zmienić ofertę we własnym punkcie gastronomicznym.

Elastyczność mobilnej gastronomii i niskie koszty

Mobilna gastronomia pozwala na płynną zmianę lokalizacji. Wózki i rowery gastronomiczne ustawia się w strategicznych miejscach. Może to być festiwal plenerowy, przestrzeń pod dużym biurowcem czy uczelnią, a także miejski deptak, po którym przechadzają się spacerowicze. Wystarczy, że uzyskasz zezwolenie właściciela nieruchomości, by zlokalizować tam swój mobilny punkt gastronomiczny.

Koszty inwestycji są niskie i zwracają się na ogół w ciągu jednego sezonu. Potrzebny Ci będzie rower gastronomiczny lub wózek gastronomiczny w zależności od Twoich preferencji. Marka Foodbike tworzy przyciągające wzrok przechodniów pojazdy dostosowane do sprzedaży konkretnego produktu. Co ważne, są funkcjonalne dla użytkowników pojazdów i umożliwiają serwowanie dań tak, by zadowolić klientów. Na specjalne życzenie możesz kupić podwójne wyposażenie, dzięki któremu Twoja oferta może zmieniać się w zależności od sezonu. Latem potrzebujesz sprzętu do sprzedaży lodów czy mrożonej kawy, a zimą chcesz oferować zapiekanki? Nie ma problemu – marka Foodbike stworzy wózek lub rower gastronomiczny dostosowany do Twoich potrzeb.

Świetna alternatywa wobec tradycyjnych restauracji

Mobilna gastronomia nie bez powodu w ostatnim czasie jest niezwykle popularna. Wózki i rowery gastronomiczne mają znaczną przewagę nad tradycyjnymi restauracjami.

  • Inwestycja zwraca się w krótkim czasie.
  • Nie musisz przejmować się takimi kosztami jak najem lokalu użytkowego – w dużych miastach może to być nawet kilkanaście tysięcy złotych miesięcznie.
  • Jeśli Twoja oferta jest sezonowa i chcesz prowadzić biznes np. tylko latem, możesz zamknąć działalność i swój mobilny punkt gastronomiczny zostawić w garażu.
  • Koszty wyposażenia restauracji są zdecydowanie wyższe. Odpowiednio wyposażone wózki i rowery gastronomiczne kosztują znacznie mniej.
  • Mobilna gastronomia ma mniej formalny charakter. To przyciąga klientów, którzy szukają czegoś mniej zobowiązującego.
  • Możesz płynnie dostosowywać się do potrzeb konsumentów. Podążasz za oczekiwaniami rynku, ustawiając się w strategicznych miejscach.

To sprawia, że mobilna gastronomia jest znakomitym pomysłem na pierwszy biznes, ale też świetnym sposobem na kontynuację dotychczasowej działalności w tej branży.

Niski próg wejścia i wysokie zyski

Inwestycja w pojazd do mobilnej gastronomii zwraca się zazwyczaj w ciągu jednego sezonu i to z nawiązką. Sprawni przedsiębiorcy, którzy wiedzą, jak szukać klientów, mogą zarobić nawet dwadzieścia tysięcy złotych miesięcznie. Pomaga w tym nawiązywanie stałych relacji z grupą docelową czy ogłaszanie się na lokalnych grupach w mediach społecznościowych. Jeśli więc szukasz sposobu na wysoki zysk i chcesz wykazać się kreatywnością, mobilna gastronomia jest dla Ciebie!