in

Mieszkania na Wilanowie. Tu żyją najszczęśliwsi mieszkańcy Warszawy

Dzielnica młoda i nowoczesna, ale posiadająca historię i zachwycająca barokową architekturą. Spokojne zielone zacisze, które od ścisłego centrum Warszawy dzieli dwadzieścia minut drogi. Dlaczego nowe bloki na Wilanowie zamieszkiwane są przez ludzi zadowolonych z życia bardziej, niż mieszkańcy którejkolwiek z pozostałych siedemnastu dzielnic Warszawy?

Prowadzone od wielu lat badania potwierdzają, że osiedla w dzielnicy Wilanów mogą się pochwalić najwyższym w całej Polsce i Warszawie poziomem satysfakcji z życia mieszkańców (takie badania prowadzą m.in. serwis  branżowy otodom.pl i GUS). Mimo, że w stolicy jest wiele dzielnic o podobnym położeniu w stosunku do centrum czy lepszych warunkach komunikacyjnych, ludzie żyjący w żadnej z nich nie są tak zadowoleni jak ci, którzy wybierają mieszkanie na Wilanowie. Dlaczego tak się dzieje i od czego zależy badany poziom szczęścia?

Piękno, estetyka, spójność. W takim otoczeniu jesteśmy szczęśliwsi

Miasteczko Wilanów to pierwsze w Polsce osiedle mieszkaniowe zrealizowane w oparciu o tak zwany masterplan. Osiedle jest efektem pracy zespołu uznanych urbanistów i architektów, którzy za cel obrali stworzenie samowystarczalnego „miasta w mieście”. Znając wpływ estetyki otoczenia na samopoczucie człowieka opracowali siatkę historycznych i nowopowstających osi kompozycyjnych oraz widokowych takich jak Oś Królewska lub ulica Sobieskiego będąca częścią Traktu Królewskiego prowadzącego aż do Nowego Światu oraz Krakowskiego przedmieścia.

Dzięki pracy ekspertów z wielu różnych dziedzin, między innymi znanego na cały świat psychologa Philipa Zimbardo, znany jest wpływ harmonii urbanistycznej i czytelności struktury przestrzennej zabudowy miejskiej na poczucie spokoju i jakość relaksu mieszkańców miasta. Nauka potwierdza również, że przestrzeń zagospodarowana w sposób zły i chaotyczny ma realny wpływ na poczucie bezpieczeństwa, co może dawać podłoże do rozwoju większości chorób cywilizacyjnych. Dlatego jeśli nasze marzenie o domku z ogródkiem jeszcze się nie spełniło, warto wybrać mieszkanie w nowym bloku na Wilanowie, w dzielnicy oficjalnie doskonałej. Skąd ten tytuł? W 2008 roku Wśród licznych nagród zdobytych przez Miasteczko znalazła się nagroda urbanistyczna „Doskonałość Roku”. Budują tu uznani developerzy – m.in. Dor Group, Robyg czy Ronson Development.

W kontakcie z naturą. Wilanów kusi zielenią

Czy wiesz, że czterech na pięciu mieszkańców Nowego Jorku określiło obecność drzew oraz kwiatów jako element konieczny im do szczęścia? Nic dziwnego – bliskość natury ma ogromny wpływ na utrzymanie zdrowia psychicznego oraz fizycznego. Mając to na względzie, urbaniści Miasteczka Wilanów tworząc masterplan dzielnicy zadbali o kameralny i zielony charakter wnętrz osiedli. Chcesz zamieszkać w otoczeniu urokliwej przyrody? Wybierz mieszkanie na Wilanowie i korzystaj do woli z licznych tras spacerowych, ścieżek rowerowych oraz nadwiślańskich, piaszczystych plaż. Przebieraj w wielu sposobach na spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu, które oferuje ci dzielnica. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdziesz dwa rezerwaty przyrody – Las Kabacki oraz Skarpę Ursynowską należącą do Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Spodoba Ci się na pewno również oddalony od osiedla zaledwie kwadrans Ogród Botaniczny Polskiej Akademii Nauk, gdzie zobaczysz blisko dwa tysiące różnych gatunków roślin.

Wniosek? Jeśli chcesz dołączyć do najbardziej usatysfakcjonowanej życiem społeczności mieszkańców Warszawy, wprowadź się do nowego bloku na Wilanowie. Zamieszkaj wśród sympatycznych, zaangażowanych i zintegrowanych sąsiadów (to także zostało naukowo zbadane). Wybierz nowe inwestycje na Wilanowie. Postaw na mieszkanie w doskonałej lokalizacji, spokój, piękno oraz harmonię.