in

Mata do akupresury – jaką wybrać?

Akupresura zyskuje sobie coraz więcej zwolenników. Zwłaszcza teraz, w erze pandemii, kiedy wiele osób wciąż obawia się o swoje zdrowie i woli ograniczać interakcję z innymi osobami do minimum, jest to świetny sposób, by zatroszczyć się o swoje zdrowie. O czym pamiętać, gdy wybieramy dla siebie matę do akupresury?

 

Czym jest akupresura?

 

Jest to ceniona na całym świecie metoda relaksacyjna, która – podobnie jak akupunktura – wywodzi się ze starożytnych Chin. O ile jednak akupunktura wymaga wbijania w ciało specjalnych igieł, o tyle akupresura ogranicza się do masażu naszego ciała z wykorzystaniem specjalistycznych mat, które mają uwalniać przepływ energii przez nasze ciało.

 

Akupresura może odbywać się na dwa sposoby: możemy skorzystać z pomocy wykwalifikowanego masażysty, który zna tę technikę. Można też zakupić matę do akupresury. To świetne rozwiązanie, które wyróżnia się wieloma zaletami.

 

Pierwszym, które docenimy na przykład wtedy, gdy dużo podróżujemy, jest pełna dowolność w zakresie miejsca i czasu, kiedy oddamy się chwili relaksu. Wciąż możemy troszczyć się o nasze zdrowie, gdy będziemy na przykład w delegacji, na wakacjach lub w sytuacji, gdy znów powrócą obostrzenia, a gabinety masażystów będą pozamykane.

 

Czym kierować się przy wyborze maty do akupresury?

 

Bez dwóch zdań kluczową rolę odgrywa jakość. Internauci często rekomendują produkty polskiej firmy All4Fit. Dlaczego? Przede wszystkim z tego względu, że producent stawia na rozwiązania bezpieczne dla użytkowników, które mają atesty PZH oraz niezbędne certyfikaty, które dowodzą tego, że maty są wykonane z tworzyw, które mogą mieć kontakt  ludzkim ciałem.

 

Dużą rolę odgrywa też wysokiej jakości tworzywo, z jakiego wykonane są igły. Rekomenduje się, by były one wykonane ze specjalistycznego tworzywa ABS. Wynika to z tego, że tylko takie kolce są odpowiednio „ostre”, dzięki czemu masaż może przynieść faktyczną ulgę.

 

Warto zastanowić się też nad zakupem mat z innowacyjną rozetką typu Spinning Spikes, która dodatkowo zwiększa naprężenie tkanki skórnej, dzięki czemu masaż jest o wiele dokładniejszy, w pewnym sensie kompleksowy i prozdrowotny.

 

W jakich schorzeniach mata do akupresury może pomóc?

 

Warto pamiętać o tym, że w rozumieniu medycyny zachodniej, akupresura nie jest uznaną formą leczenia. Może być ona raczej stosowana jako dodatkowa forma wsparcia, jeśli nasz lekarz prowadzący zaakceptuje korzystanie z takiej specjalistycznej maty.

 

Mata do akupresury z kolcami może być stosowana w walce z takimi schorzeniami, jak:

 

  • stany bólowe kręgosłupa i szyi,
  • ból barków i ramion,
  • migrena,
  • rwa kulszowa,
  • napięcie mięśniowe,
  • stany zwyrodnieniowe kręgosłupa,
  • problemy żołądkowo-trawienne,
  • depresja,
  • bezsenność.

 

Warto pamiętać też o tym, że nie jest to metoda rekomendowana wszystkim osobom. Na liście obostrzeń można znaleźć m.in. ciążę, świeże rany, choroby skóry czy stosowanie leków przeciwzakrzepowych. Jeśli nie wiemy, czy możemy skorzystać z dobroczynnych właściwości maty, zawsze warto skontaktować się z lekarzem prowadzącym.