in

Przerażający widok nad polskim morzem. Pojawił się pilny apel.

Internauci przecierają oczy ze zdumienia. Zdjęcia, które trafiły do sieci sprawiają, że włos się jeży na głowie. We Władysławowie w ostatnim czasie doszło do szokującego odkrycia. Każdy powinien zapoznać się z komunikatem, który wystosowała straż miejska.

Nad polskim morzem łabędzie przymarzły do tafli lodu. Miejsca, w których znaleziono martw ptaki, zostały zabezpieczone przez straż pożarną, straż miejską i policję. Sprawą ma się zająć także Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Pucku.

Martwe łabędzie we Władysławowie

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że łabędzie zakaziły się ptasią grypą, dlatego Straż Miejska ostrzega przed zbliżaniem się do martwych ptaków. Sprawa w najbliższym czasie powinna zostać wyjaśniona.

We wtorek 16 lutego odbędzie się spotkanie zespołu zarządzania kryzysowego.

„Apelujemy do wszystkich mieszkańców Gminy Władysławowo o niezbliżanie się do łabędzi na Zatoce Puckiej oraz do innych ptaków przebywających w naszej gminie. Istnieje wysokie ryzyko wystąpienia ptasiej grypy w związku ze stwierdzeniem w przeciągu ostatnich dni dużej ilości martwych zwierząt w Powiecie Puckim. Do momentu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji, prosimy o rozwagę i zastosowanie się do naszego apelu – podała Straż Miejska we Władysławowie.”

Podziel się tą ważną informacją z innymi!