fot. tiktok/@loriirol91
in

Jak sprawdzić, czy ktoś nas nie podgląda? Prosty trik w momencie obiegł sieć.

Wciąż niewiele osób wie o tym, że lustra w przymierzalniach i łazienkach mogą być doskonałym narzędziem dla podglądaczy. Jak sprawdzić, czy nie jesteśmy przez kogoś obserwowani? Czy istnieje na to jakiś sposób?

Jak się okazuje, jest pewien trik, z którego korzysta coraz więcej osób. Wystarczy do tego… paznokieć! To najlepsza i zarazem najprostsza możliwość sprawdzenia tego, czy ktoś na nas nie patrzy. Co dokładnie należy zrobić?

Uwaga na podglądaczy

Czym są lustra weneckie? Jednostronną szybą, która sprawdza się chociażby przy przesłuchaniach. Niestety, mogą one być wykorzystywane także przez podglądaczy, gdy korzystamy z przebieralni czy też z łazienki. Jak się przed tym uchronić?

Wystarczy nam do tego paznokieć. Ten prosty test obiegł już całą sieć.

Przykładamy paznokieć do tafli i sprawdzamy, czy jego koniec styka się ze szkłem. Jeśli pojawia się dystans, to dobrze, a jeśli nie – możesz zacząć podejrzewać, że coś jest nie tak. Może być to lustro weneckie, w którym ukryto kamerę. Warto wtedy o tym kogoś powiadomić.

Test ten postanowiła sprawdzić jedna z użytkowniczek TikToka. Na nagraniu, które opublikowała, możemy zobaczyć, jak bada lustra w hotelu.

Wielu komentujących nie miało o tym pojęcia. Znaleźli się jednak też tacy, którzy sprawdzają lustra regularnie.

@loriirol91 Friendly reminder to check your hotel mirrors #doublesidedmirror #hotel #newyork #nyc #fyp ♬ original sound – Lori Mayer

A Ty? Wiedziałeś o tym?

Podziel się tą ważną informacją z innymi!