in

Podpal liść laurowy w domu i zostaw go na 10 minut. Nie będziesz mógł uwierzyć w efekty

W dzisiejszych czasach, żyjąc w konsumpcyjnym społeczeństwie, w miastach, które nigdy nie śpią, każdy z nas potrzebuje czasami oderwać się od tego i po prostu się zrelaksować.

Sposobów, aby poczuć przyjemne odprężenie jest mnóstwo, każdy ma swój ulubiony, jednak my chcemy wam przedstawić taki, jakiego jeszcze nie znaliście! Potrzebny ci będzie do tego tylko zwykły liść laurowy. Ten sam, którego dodajemy do dań, aby nabrały wyjątkowego smaku. Jak się okazuje ma on również ma wiele innych zastosowań.

Ten wyjątkowy liść z drzewa laurowego zapewni ci wiele przyjemności!

Liść laurowy znany i ceniony jest od starożytności.
Uprawiali go i korzystali z jego dobrodziejstw już starożytni Rzymianie i Grecy. Wierzyli, że ma on właściwości lecznicze i stosowali go w swoim zielniku. Wystarczy przypomnieć sobie lekcje historii, na których uczyliśmy się o starożytnych olimpiadach, żeby zrozumieć jak wielką rolę grał w ich życiu. Cóż było nagrodą dla chwalebnego zwycięzcy? Wieniec z liści laurowych! To pokazuje jak ważny był dla nich, nie tylko ze względu na walory smakowe.

Teraz po latach, naukowcy udowodnili, że w starożytności nie pomylili się w kwestii wyjątkowości tego liścia.
Ma on właściwości uspakajające i lecznicze. Pomaga ukoić ból i działa przeciwzapalnie. Ponadto potwierdzono, że zmniejsza częstość napadów padaczkowych! Wszystko dzięki zawartym w jego składzie olejkom eterycznym.

Znamy już lecznicze właściwości tej niezwykłej przyprawy, jednak jak wykorzystać ją do zrelaksowania się?
Nie polecamy go jeść, ani robić z niego naparów. Jako dodatek do dań liść laurowy sprawdza się świetnie, jednak jako osobne danie nie smakuje zbyt dobrze.

Sposobem, którym chcemy się z wami podzielić, jest spalenie go!

To naprawdę działa!
Wystarczy, że weźmiesz kilka liści oraz naczynie ognioodporne i możesz rozkoszować się przyjemnością jaka unosi się z tego wyjątkowego kadzidełka.

Dzieje się tak dlatego, że zapach to bardzo ważny zmysł, którego na co dzień nie doceniamy.
Jednak dzięki niemu tak samo jak przy pomocy wzroku i słuchu obserwujemy świat i zapamiętujemy pewne momenty z przeszłości. Przypomnij sobie odwiedzanie babci w wakacje, gdy byłeś jeszcze dzieckiem. Pamiętasz ten słodki zapach świeżo upieczonych ciasteczek? Zapach odgrywa bardzo ważną rolę w naszym życiu, przyjemne zapachy pozwalają nam się zrelaksować.

Jednak w paleniu liścia laurowego nie chodzi tylko o to, podczas spalania uwalniane są substancje, które po dotarciu do naszych nozdrzy zmniejszają stres, regulują napięcie, a całe nasze ciało przyjemnie się odpręża.

W 10 minut zrelaksujesz się jak nigdy wcześniej. Koniecznie wypróbuj ten wyjątkowy sposób!