in

Eksperci zwrócili uwagę na kurtkę Putina. Jej cena rozkłada na łopatki.

Władimir Putin w miniony piątek pojawił się na koncercie z okazji 8. aneksji Krymu przez Rosję. Co przykuło uwagę wielu, to fakt, jaką kurtkę miał na sobie. W sieci aż zawrzało. Chodzi mianowicie o jej cenę – mowa o nawet 1,5 mln rubli (ok. 59,5 tys. złotych).

Putin podczas swojego wystąpienia w Moskwie postanowił wyjaśnić, skąd w ogóle wojna w Ukrainie – podkreślił, że jest to związane z konfliktem w Donbasie.

„To naprawdę było ludobójstwo. Zatrzymanie tego było celem operacji specjalnej” — mówił.

Na stadionie Łużniki w Moskwie miało być łącznie ponad 200 tys. osób.

Kurtka Władimira Putina

Tym, co najbardziej przykuło uwagę, była kurtka prezydenta Rosji. Kosztuje ona około 1,5 mln rubli (ok. 59,5 tys. złotych) i jest produkowana przez włoską markę Loro Piana.

Co warto zaznaczyć, to fakt, że ludzie, do których Putin przemawiał, przyszli po to, by otrzymać 500 rubli (ok. 20 złotych) i zjeść coś ciepłego. Inflacja w Rosji daje się we znaki i problemem staje się kupienie nawet podstawowych produktów, takich jak mąka, sól czy cukier.

W ostatnim tygodniu wzrost cen był najbardziej odczuwalny – cukier (+13 proc.), telewizory (+12,5 proc.), świeże pomidory (+12 proc.) i banany (+11 proc.).

Źródło: o2.pl, miniaturka: fot. youtube/NBC News, twitter