fot. freepik.com
in ,

5 ważnych zasad przy kupowaniu szpilek. Twoje stopy Ci za to podziękują!

Mamy ogromy wybór modeli obuwia na rynku. Jednak każda niemal kobieta, a szczególnie ta, która nie ma nóg do nieba i ponad metra siedemdziesiąt wzrostu przyzna, że szpilki dodają szyku.

Nawet zwykłe dżinsy ze szpilkami nabierają elegancji. Ale chodzenie w szpilkach to wyzwanie i sztuka nie dla każdej kobiety. Jeśli macie zwyczaj poddać się urokowi butów zobaczonych na półce lub innej kobiety, a potem katować się w nieodpowiednio dobranych butach, szpilki mogą stać się waszym koszmarem, a kręgosłup was za to znienawidzi.

Ale jest kilka trików, które sprawią, że w szpilkach będziesz poruszać się pewnie i komfortowo. Żadnego bólu i cierpienia.

Jak kupować szpilki?

1. Szpilki na co dzień


Jeśli jesteś niska i lubisz dodawać sobie centymetrów, lub po prostu tylko w szpilkach czujesz się elegancko i nosisz je na co dzień pamiętaj, by wybierać wersję niższą niż na tak zwane wyjścia. Takie szpilki na co dzień nie powinny mieć obcasów wyższych niż 4 cm. Ważne też, żeby obcas był na końcu buta, najlepiej w odległości 5-6 cm od platformy. To zapewnia lepszą podporę i stabilność. Pamiętaj także, że centymetrów mogą dodać również buty na szerszym obcasie, a nawet platformie, a są one znacznie stabilniejsze niż szpilki.
 
Wysokość 4 cm jest optymalna, nie obciąża nadmiernie kręgosłupa, nie powoduje zmian zwyrodnieniowych.

2. Bezpieczne szpilki na wieczorne wyjścia

Specjaliści radzą skorzystać z poniższej metody aby wybrać odpowiednią wysokość obcasów na wieczorne wyjście:

Zmierz długość nóg od bioder do stóp. Następnie podziel wzrost przez ich długość, odejmij współczynnik 1.61 i pomnóż przez 10 (wzrost / długość nogi – 1,61) * 10. Otrzymany wynik to idealna wysokość szpilki dla Ciebie.

3 Materiał, rozmiar i pozycja stopy

Materiał. 

 
Materiał, z którego wykonane są buty na wysokich obcasach jest nie bez znaczenia. Bardzo często są to sztuczne skóry matowe lub lakierowane, powodujące odgniecenia, ucisk palców, lub cienkie paski wrzynające się w stopę. Niedobre są także tkaniny, które nie zapewniają stabilności. Tylko sztywna, ale miękko wyściełana wewnątrz podeszwa i naturalne skóry gładkie lub zamsz zapobiegną nagniotkom i otarciom.

Rozmiar.

 
 
Szpilki nigdy nie powinny być za małe. Jeśli masz wątpliwości lepiej wybrać pół rozmiaru większe i użyć silikonowych wkładek, niż wybrać za małe. Rozmiar najlepiej dobierać wieczorem, po całodziennym chodzeniu, nogi są wtedy bardziej zmęczone, czasem lekko nabrzmiałe po całym dniu. Jeśli wtedy buty wydadzą Ci się wygodne to jest spora szansa, że takie będą.

Obcasy i pozycja szpilki. 

 
Buty nie mogą także być zbyt luźne, nie możesz ich przytrzymywać palcami. Kupując musisz swobodnie poruszać się po sklepie. Zwróć uwagę czy obcas jest idealnie prosty. Pamiętaj by przymierzyć te, które kupujesz. Buty z wystawy mogły być wielokrotnie przymierzone i mogą wydawać się wygodne, podczas gdy nowe będą ciasne.
 
A Ty chodzisz w szpilkach na co dzień?