in

Listonosz zauważa maltretowanego psa przywiązanego do drzewa i daje jego panu cenną lekcję.

Pewnego letniego dnia listonosz, z Filadelfii w Stanach Zjednoczonych, dostarczał pocztę jak zwykle, gdy natknął się na psa, który potrzebował jego pomocy. Nie mógł tego zignorować.

To był bokser, który tkwił na dworze w czasie letniego upału. Był przywiązany do drzewa, skrajnie wychudzony i zaniedbany. Listonosz zdał sobie sprawę, że musi go uratować, inaczej nie przetrwa.

Listonosz szybko zapewnił bokserowi jedzenie i wodę. Następnie poprosił o pomoc lokalne schronisko. Czekając na pomoc, nie opuścił go. Załoga Adopt a Boxer Rescue odpowiedziała na jego telefon i szybko zabrali Boksera, gdzie otrzymał imię Kuperus.


 
Kuperus miał dużą ranę na głowie, najprawdopodobniej spowodowaną wystrzałem z broni palnej lub ranienia nożem. Ponadto miał złamaną szczękę i brak kilku zębów…

Pomimo przerażającego znęcania się i zaniedbania, które go spotkały, Kuperus pozostał słodki, kochający i czarujący.
 

 
Dawn Karam, założyciel organizacji Adopt a Boxer Rescue, mówi, że Kuperus „naprawdę pragnie uwagi”, nawet po pobiciu i torturach, w wyniku których omal nie umarł.
 

 
Kuperus obecnie dochodzi do siebie w zastępczym domu, podczas gdy wolontariusze schroniska współpracują z lokalnymi władzami, aby postawić sprawcę przed sądem.