fot. pixabay.com
in

Wyszła na jaw prawda o kuchenkach gazowych – wyniki badań mrożą krew w żyłach.

Kuchenka gazowa wciąż jest najpopularniejszą w polskich domach. Wielu ludzi nie zdaje sobie jednak sprawy z tego, jakie niebezpieczeństwa się z nią wiążą.

Eksperci ostrzegają – lepiej być otwartym na zmiany i wybrać indukcję lub płytę elektryczną. Dlaczego?

Wpływ kuchenki gazowej na nasze zdrowie

Używanie kuchenki gazowej jest niebezpieczne dla naszego zdrowia – co do tego nie ma już wątpliwości.

Pomieszczenie, w którym potrawy są przygotowywane na palnikach gazowych, jest aż pięciokrotnie bardziej zanieczyszczone niż inne pomieszczenia w domu. Kuchenka gazowa emituje szkodliwe związki, które powodują różne choroby i alergie.

Ostatnimi czasy przeprowadzanych jest coraz więcej badań w tym kierunku, które tylko utwierdzają ekspertów w tym przekonaniu. Co ciekawe, Rocky Mountain Institute informuje, że kuchenki gazowe produkują aż tyle zanieczyszczeń, że gdyby ludzie zaczęli z nich korzystać na świeżym powietrzu, rząd szybko by tego zakazał.

Kuchenki gazowe uwalniają dwutlenek azotu i dwutlenek węgla, które de facto są dla człowieka śmiertelnie niebezpieczne. Nawet krótka styczność z tymi substancjami może doprowadzić do astmy – dotyczy to głównie dzieci.

Amerykańscy naukowcy przeprowadzili badania, których wyniki zszokują każdego – w domach, w których korzystało się z kuchenki gazowej, ryzyko astmy zwiększyło się aż o 42% w porównaniu z tymi, gdzie wybrano indukcję czy płytę elektryczną. Aż 12,3% chorujących na astmę w Australii zachorowało przez kuchenkę gazową!

Trzeba przyznać, że te dane skłaniają do wybrania bezpieczniejszych opcji. Osoby, które nie zamierzają rezygnować z kuchenek gazowych, powinny często wietrzyć pomieszczenia i zaopatrzyć się w oczyszczacz powietrza.

Podziel się tymi ważnymi informacjami ze swoimi bliskimi!

Źródło: Wirtualna Polska