in ,

Rodzina zaadoptowała kotka. Tydzień później dziecko nagle zaczęło łysieć.

W ostatnim czasie w Chinach miała miejsce sytuacja, która odbiła się głośnym echem na całym świecie. Rodzina adoptowała kota, a to, co stało się tydzień później, wywołuje ciarki na plecach.

Dziewczynka wyłysiała. Początkowo nie wiadomo było, jaka jest tego przyczyna, ale ostatecznie okazało się, że ma to związek z adoptowanym czworonogiem.

Musieli ogolić jej głowę

Pochodzące z chińskiej prowincji Guangdong dziecko nagle zaczęło łysieć. Wszystko za sprawą kota, który przeniósł jej grzybicę skóry głowy. Teraz dziewczynka musi być gotowa na bardzo trudne i długie leczenie.

Kiedy rodzina adoptowała małego kotka, nie spodziewała się, że dojdzie do czegoś takiego. Okazało się, że dziecko zostało zarażone przez chore zwierzę. Dziewczynce trzeba było ogolić głowę. Możliwe, że konieczne będzie powtarzanie tego do czasu, aż nie wyzdrowieje. Obecnie przyjmuje leki i jest pod opieką lekarzy.

Jakie są objawy grzybicy skóry głowy?

To przede wszystkim wypadanie włosów, zaczerwienienie, swędzenie, a także suche, łuszczące się plamki. Można się nią zarazić nie przestrzegając zasad higieny, używając cudzego ręcznika czy też często nosząc nakrycia głowy. Leczenie jest długotrwałym i ciężkim procesem, który może potrwać nawet parę miesięcy.

Źródło: mirror.co.uk