in

Tę wiadomość otrzymało 12 mln Rosjan. Prawda o Putinie wyszła na jaw.

Atak Rosji na Ukrainę trwa już dwudziesty szósty dzień. Ukraińcy robią, co w ich mocy, aby obronić swoją ojczyznę. Każdego dnia giną niewinni ludzie i każdy ma nadzieję, że ten koszmar lada chwila się skończy.

Mnóstwo Rosjan wciąż nie ma pojęcia o tym, co tak naprawdę dzieje się w Ukrainie. Z pomocą przyszedł Vkontakte.

„Vkontakte, czyli taki rosyjski Facebook, rozesłał wiadomość na temat wojny do swoich użytkowników. Nie z własnej woli. Ktoś miał przejąć zewnętrzną usługę, która umożliwiła wysłanie wiadomości do użytkowników” — czytamy na niebezpiecznik.pl.

Komunikat dla Rosjan

Wiadomość, która została rozesłana przez Vkontakte, miała dotrzeć do 12 milionów Rosjan. Wykasowano ją po 10 minutach, więc z pewnością nie wszyscy zdążyli przeczytać jej treść. Brzmiała ona następująco:

„Dziś jest dwudziesty piąty dzień wojny Putina z Ukrainą. W tym czasie armia rosyjska zamieniła w ruinę wiele spokojnych miast, zniszczyła ponad 3500 obiektów infrastruktury cywilnej. Dziesiątki tysięcy zwykłych ludzi zostało rannych, zginęło ponad 5 tysięcy, w tym ponad 100 dzieci. Nie da się obliczyć dokładnej liczby zwłok. Ta zbrodnicza agresja musi zostać powstrzymana, a sprawcy ukarani.

Żadne z przydzielonych zadań »operacji specjalnej« nie zostało zrealizowane, Ukraińcy zebrali się i jednym impulsem odparli agresora. Zniszczone zostały setki jednostek rosyjskiego sprzętu wojskowego, dziesiątki tysięcy żołnierzy rosyjskich zostało rannych. 560 dostało się do niewoli, a ponad 11 tysięcy zakopano na ziemi ukraińskiej. Nikt nie śpieszy się ze zbieraniem ciał. Radina cię opuści, synu. Zawsze”.

„Rosyjska gospodarka została zniszczona. Naprzód — zaległość, izolacja, bieda i głód, w porównaniu z którymi lata 90. wydają się bajką. Putin jest osaczony i nie cofnie się, w imię swoich celów gotów jest iść do końca i rozpętać wojnę nuklearną — wojnę, w której nie będzie zwycięzców. Jeśli teraz nie zatrzymasz wojny, jutro przyjdzie do twojego domu. Wychodźcie codziennie.

Vkontakte został zhakowany. Wszystkie dane osobowe, posty i korespondencja użytkowników zostały przesłane i przekazane właściwym organom. Każda twoja wiadomość z poparciem rosyjskich okupantów lub literą „Z” na zdjęciu profilowym może zostać zinterpretowana jako przestępstwo, które nie ma przedawnienia”.

Źródło: niebezpiecznik.pl, miniaturka: flickr/UNclimatechange, twitter/niebezpiecznik