in ,

Pokazał bilet z 1995 roku. Nie do wiary, ile płaciło się wtedy za wjazd na Kasprowy Wierch

Kolejka Liniowa na Kasprowy Wierch od lat cieszy się ogromną popularnością. Wielu turystów nie wyobraża sobie, aby ta atrakcja mogła ich ominąć. Warto wiedzieć, że pierwszy wagonik wystartował… w 1936 roku!

Nasuwa się pytanie: ile wtedy trzeba było zapłacić za bilet? Pewien miłośnik gór postanowił rozwiać wątpliwości. Trzeba przyznać, że ta kwota szokuje!

Cena za bilet

Chcąc wybrać się na przejażdżkę pośród chmur, turyści często muszą rezerwować miejsce nawet z miesięcznym wyprzedzeniem! Oprócz szokującego czasu oczekiwania zaskakiwać może także cena.

Kolejka na Kasprowy Wierch w zależności od sezonu i miejsca, w którym decydujemy się zakupić bilety, w dwie strony (góra-dół) kosztuje od 69-135 zł za bilet ulgowy i 79-149 zł za bilet normalny. Na ostateczną kwotę ma wpływ oczywiście wiek pasażera oraz sezon.

Pewien mężczyzna postanowił pokazać bilet z 1995 roku. Pan Mariusz zapłacił wtedy… 9 zł!

„To były czasy…” – pisze.

Internauci nie mogą uwierzyć własnym oczom. Trzeba przyznać, że różnica jest naprawdę ogromna. Należy jednak pamiętać o kilku kwestiach, o których napisali niektórzy w komentarzach.

„Średnia krajowa wynosiła 702 zł” – czytamy.

„Tylko, że w 1995 roku średnie zarobki były w okolicy 1000 zł, a teraz jest to kwota około 4,5 tys., co nie zmienia faktu, że to była fajna cena” – dodaje ktoś inny.

„Przy średnich zarobkach na poziomie 700 zł, faktycznie rewelka” – piszą internauci.

Oprócz tego warto podkreślić, że zmieniła się także jakość kolejki. Kiedyś nie była ona aż na takim poziomie.

„Nowe, wygodne wagoniki kursują od grudnia 2007 roku” – podaje Kasprowywierch.biz.

Źródło: o2.pl, miniaturka: Facebook/Mariusz G., Tatromaniacy, Jacek Synowiec, CC BY-SA 3.0 , via Wikimedia Commons