in

Te kody powinien znać każdy właściciel smartfona. Zapamiętaj je dla własnego bezpieczeństwa

Lepiej znać te kody, które umożliwiają sprawdzenie ustawień telefonu i upewnienie się, że jest bezpieczny. Dowiedz się, jakie informacje pozwalają sprawdzić i jaki to ma wpływ na bezpieczeństwo twojego telefonu.

Ten kod pozwala sprawdzić czy Twoje połączenia, wiadomości i inne dane są przekazywane dalej. W przypadku gdy tak jest, wyświetli się numer na jaki są przekazywane. Śledzić mogą rodzice lub zazdrosny partner, ale może to być także potencjalny przestępca, który może w ten sposób pozyskać wiele cennych informacji na Twój temat.

Ten kod pozwala sprawdzić gdzie przekazywane jest połączenie kiedy nie odbierasz telefonu. Jeśli pojawi się tam numer poczty głosowej to wszystko w porządku.

To kod wyłączający przekazywanie danych z Twojego telefonu. Nawet jeśli przekazywanie połączeń jest celowe i zamierzone przez Ciebie musisz wiedzieć, że ten kod warto wpisać wybierając się za granicę żeby nie zostały naliczone dodatkowe opłaty.


 
Przy użyciu tego kodu sprawdzisz numer IMEI. Warto sprawdzić i zanotować. Dzięki temu po zgubieniu lub kradzieży telefonu policja będzie mogła go namierzyć, nawet po zmianie karty SIM.

Dodatkowe porady
 
Używaj antywirusa w telefonie

Warto mieć program antywirusowy w smartfonie z systemem Android. Takie oprogramowanie odeprze ewentualne ataki.
 

Wyłączaj lokalizację urządzenia.
 
Włączona opcja lokalizacji ułatwia życie, ale tez może być niebezpieczna. Włączaj ją tylko wtedy, gdy jest Ci potrzebna.

Nie klikaj w podejrzane linki
 
Nie instaluj nieznanego oprogramowania

Nie użyczaj telefonu nieznajomym, jeśli chcesz pomóc, sam wykonaj połączenie.
 
Śledzenie telefonu nie jest zgodne z prawem, jeśli zorientujesz się, że ktoś w jakikolwiek pobiera dane z Twojego telefonu zgłoś sprawę na policję.