fot. Ken Fielding/https://www.flickr.com/photos/kenfielding, CC BY-SA 3.0, via Wikimedia Commons
in

Wracała z wakacji samolotem. W toalecie doszło do tragedii, kobieta nie przeżyła

W niedzielę 2 kwietnia na pokładzie samolotu linii Jet2 doszło do tragicznego zdarzenia, podczas którego zmarła kobieta.

Kobieta zmarła podczas lotu

Pasażerowie i personel pokładowy zauważyli, że kobieta, która podróżowała z mężczyzną, czuje się źle i potrzebuje natychmiastowej pomocy. Mężczyzna pomagał jej dostać się do łazienki, ale jej stan nagle się pogorszył.

„Kilka godzin po starcie mężczyzna pomagał kobiecie, z którą był, dostać się do łazienki. Wyglądała na osobę, z którą nie wszystko było w porządku i na osobę potrzebującą pomocy. Personel pokładowy rozmawiał z nimi i w pewnym momencie musieli położyć ją przed drzwiami, gdzie są siedzenia z dodatkową przestrzenią na nogi. Zapytano ją, jak bardzo ją boli, aby móc to przekazać kapitanowi. Wyglądało na to, że jej stan nagle się pogorszył. Personel pokładowy zapytał, czy na pokładzie jest medyk. Potem samolot gwałtownie skręcił w prawo i stało się jasne, że coś się zmieniło i musieliśmy natychmiast lądować. Wiele osób było wyraźnie zdenerwowanych i wzruszonych tym, co się dzieje – opowiedział w mediach jeden z pasażerów

Piloci zostali poinformowani o sytuacji i podjęli decyzję o natychmiastowym awaryjnym lądowaniu. Samolot skierował się w kierunku lotniska Cornwall Airport Newquay, gdzie na pasażerkę czekała już powietrzna karetka pogotowia i ratownicy medyczni.

Stan chorej pasażerki nagle się pogorszył, a kiedy straciła przytomność, załoga samolotu dokonała resuscytacji krążeniowo-oddechowej (CPR).

Pomimo wysiłków załogi i ratowników medycznych, nie udało się uratować życia kobiety.

Linie lotnicze Jet2 potwierdziły smutną wiadomość i wyrazili swoje kondolencje dla rodziny i przyjaciół zmarłej pasażerki. Podziękowali również załodze i innym pasażerom, którzy udzielili pomocy w trakcie lotu.

„Lot LS756 z Teneryfy do Manchesteru został przekierowany wczoraj wieczorem na lotnisko Newquay w Kornwalii, ponieważ pasażer wymagał pomocy medycznej. Niestety, możemy potwierdzić, że pasażer niestety zmarł. Nasze myśli są z rodziną i przyjaciółmi pasażera w tym bardzo trudnym czasie. Chcielibyśmy podziękować naszej załodze, a także innym pasażerom, którzy udzielili pomocy w trakcie lotu” – powiedział rzecznik linii.

Źródło: simpleflying.com