in

Uratowała królową trzmieli i zaprzyjaźniła się z nią. Historia niezwykłej przyjaźni obiegła sieć

Prawdopodobnie na naszej planecie nie ma takiej żywej istoty, z którą człowiek nie mógłby się zaprzyjaźnić. Cóż, może pluskwy i ryby głębinowe to potwory. Ale z trzmielem – to proste! A przykład niezwykłej przyjaźni Fiony Presley i Bee jest tego dowodem.

Fiona i jej pasiasty przyjaciel

Pewnego dnia Fiona kopała w swoim ogrodzie i nagle dostrzegła owada, który potrzebował pomocy. Był pasiasty jak pszczoła, ale znacznie większy i grubszy, a także nie miał skrzydeł. Zwierzę brzęczało i było zdezorientowane, kobieta wyciągnęła do niego pomocną dłoń. Stworzenie wspięło się na nią i wtedy zaczęła się wielka przyjaźń.

To jest Bee, tak ma na imię. Oznacza pszczołę, chociaż Bee wcale nie jest pszczołą. Jak się okazało, Bee jest królową trzmieli, ale z pewną wrodzoną wadą.

Bee urodziła się bez skrzydeł. Stała się wyrzutkiem, samotna i skazana bez skrzydeł na pewną śmierć. Całe szczęście poznała Fionę w samą porę.

Fiona przeznaczyła dla Bee malowniczy zakątek ogrodu, w którym ma swoją norkę i wiele kwiatów. Karmi trzmiela syropem i cukrem rozpuszczonym w wodzie, Pszczoła uwielbia taki przysmak. Uwielbiają spędzać ze sobą czas, ale Bea jest ostrożna w stosunku do innych ludzi.

Eksperci twierdzą, że ta historia jest naprawdę wyjątkowa, w normalnych warunkach człowiek i trzmiel zachowują neutralność, nic więcej. Możesz z nimi wchodzić w interakcje, ale być przyjaciółmi? To jest coś nowego.

Naukowcy poprosili Fionę o prowadzenie pamiętnika, aby obserwować to niezwykłe zjawisko i spróbować dowiedzieć się, jaki jest jego sekret.