in

Chłopak ją rzucił, więc zemściła się na jego psie. Rozwścieczyła tym ludzi na całym świecie.

Objawem dorosłości jest akceptacja i wybaczenie. Zemsta to jeden z najniższych instynktów, a zemsta na niewinnej istocie za własne niepowodzenia to szczyt arogancji i głupoty ludzkiej.

To, co zrobiła Elizabeth Lena James z Laurens County w Karolinie Południowej sprawiło, że rzesze internautów zawyło z wściekłości.

Kobieta nie umiała pogodzić się z faktem, że porzucił ją chłopak. Postanowiła więc odegrać się na nim krzywdząc jego psa.

Przestała dawać zwierzęciu jedzenie i wodę. Nie zajęło wiele czasu nim z mieszańca mastiffa została skóra i kości.

Biedne zwierzę umarłoby z głodu i pragnienia gdyby przypadkiem nie zauważył go przechodzień, który zawiadomił o tym odpowiednie służby.

Kobieta została aresztowana i oskarżona o znęcanie się nad zwierzęciem.

„Nieludzkie traktowanie zwierząt nie będzie tolerowane na moim terenie” – powiedział szeryf Don Reynolds w oświadczeniu Biura Szeryfa Laurens County – „Żadne zwierzę nie powinno znaleźć się w sytuacji, w której nie ma dostępu do wody i pożywienia.”

Biedak w ostatniej chwili wymknął się przeznaczeniu jakie dla niego planowała ta okrutna kobieta.

Champ ważył 1/3 masy normalnej masy psa swojej rasy. Nie miał siły się poruszać, a na jego pysku żerowały larwy.

Organizacja charytatywna Rescue Dogs Rock NYC rozpoczęła zbiórkę pieniędzy, które miały pokryć koszty jego leczenia. Na szczęście nie zabrakło ludzi poruszonych losem tego nieszczęśnika. Po zaledwie tygodniu jego stan zaczął się wyraźnie poprawiać.

„Jest u nas zaledwie tydzień, ale już ma się lepiej. Rozpoczął leczenie i jego czerwone krwinki wreszcie zaczęły regenerować się samoistnie.” – powiedziała jedna z założycielek Rescue Dogs Rock NYC, Jacquelyn O’Sullivan.
 

Po tygodniach tortur nareszcie doświadczył troski i opieki. W takich warunkach szybko nabierał sił, a kiedy był już na tyle zdrowy, że mógł opuścić lecznicę czekała na niego kochająca rodzina gotowa stworzyć mu prawdziwy dom.
 

 
W poście opublikowanym na Facebooku 12 października, napisano, że Champ wreszcie zamieszkał w swoim nowym domu.
 
Nowa rodzina Champa
 
„Dziś zaczyna się reszta mojego życia. Ta część, którą będę dzielił ze swoją rodziną!” – możemy przeczytać w poście na Facebooku. – „Moja nowa rodzina została wybrana spośród wielu innych, jako że jestem dość sławny i ludzie chcą dla mnie jak najlepiej. Zapewniam was, że dostaję świetnych ludzi! Przychodzą po mnie dziś wieczorem, więc jak coś, to będziemy w kontakcie! Już nie mogę się doczekać, aż znowu ich zobaczę.”
 

 
To wspaniale, że psiak ma się dobrze i jest szczęśliwy.
 
Mamy nadzieję, że Elisabeth James zostanie ukarana w możliwie najsurowszy sposób i już nigdy w życiu nie zbliży się do żadnego psa.