in

Kinkiety zewnętrzne – Jak wybrać najlepsze lampy ścienne?

Kinkiet zewnętrzny to niezbędny element do oświetlenia okolic Twojego domu, ogrodu i tarasu.

Kinkiety zewnętrzne – piękne i praktyczne

Zewnętrzne kinkiety pełnią funkcje zarówno praktyczne, jak i estetyczne. Jeśli szukasz kinkietów zewnętrznych, sprawdź ofertę sklepu Abanet. Oświetlenie typu lampy zewnętrzne, które możesz tam znaleźć, idealnie sprawdzą się na świeżym powietrzu. Lampa zewnętrzna powinna być odpowiedniej wielkości, tak żeby oświetlać całą potrzebną powierzchnię. Dobrym rozwiązaniem są lampy z czujnikiem ruchu. Tego typu kinkiet pełni funkcje dekoracyjne, ale jest też bardzo funkcjonalny. Kinkiety led jako źródła światła na zewnątrz sprawdzą się doskonale. Możesz je zamontować na przykład obok drzwi wejściowych lub nad drzwiami na taras lub do ogrodu.

Jak wybrać najlepsze lampy ścienne?

Dostępne na rynku kinkiety zewnętrzne utrzymane są w różnym stylu. Możesz zdecydować się na modele o prostej, nowoczesnej formie, często w geometrycznym kształcie lub lampy bardziej tradycyjne, a nawet rustykalne. Dzięki temu możesz dobrać lampę do stylu, w jakim utrzymany jest Twój dom i jego okolica. Lampy halogenowe, które kiedyś cieszyły się ogromną popularnością, obecnie są trochę mało opłacalne. Dużym powodzeniem klientów cieszą się kinkiety zewnętrzne wyposażone w żarówki led. Zewnętrzne lampy ścienne można montować bezpiecznie wokół domu i nie straszne jest im działanie wilgoci lub kurzu.

Kinkiety ogrodowe

Kinkiet ogrodowy, wyposażony w czujniki ruchu, pozwoli Ci oświetlać przestrzeń zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujesz. Jest to doskonałe źródło światła po zmierzchu i w nocy. Kinkiet zewnętrzny pasuje zarówno do tradycyjnej, jak i nowoczesnej architektury. Lampy ogrodowe wykonane są z bardzo wytrzymałych materiałów, odpornych na niesprzyjające warunki atmosferyczne. Dzięki temu możesz je wykorzystywać w swoim ogrodzie przez bardzo długi czas. Są to produkty odporne na ulewne deszcze i śnieg. Dają przyjemne, jasne światło, które oświetli Twój podjazd, taras, ogród, a także balkon.

Jak rozmieścić oświetlenie zewnętrzne?

Zastanawiasz się jak rozmieścić lampy na zewnątrz, żeby były najbardziej funkcjonalne? Zaplanuj to w taki sposób, żeby oświetlenie ułatwiało poruszanie się i dawało poczucie bezpieczeństwa. Oświetlona okolica domu, tarasu i ogrodu sprawia, że wiesz co dzieje się na zewnątrz i daje poczucie kontroli nad sytuacją. Ważne są także kwestie estetyczne, czyli odpowiednie dopasowanie lamp do stylu, w jakim utrzymana jest architektura Twojego domu.