in

Będąc w damskiej toalecie, zobaczyła kartkę. Jej treść zachwyciła internautów.

Pewna internautka opublikowała w mediach społecznościowych kartkę, która spodobała się zdecydowanej większości użytkowników. Jest na niej umieszczona instrukcja dla kobiet, które potrzebują pomocy.

Pani Aneta natrafiła na taką kartkę, będąc w jednym z barów we Wrocławiu.

„Jeżeli podczas spotkania nie czujesz się bezpieczna lub potrzebujesz pomocy, poproś o drinka „Angel shot”” – czytamyn na Twitterze.

Jeśli już zamówimy „Angel shot”, mamy do wyboru trzy opcje. Czysty – oznacza to, że zamówiona zostanie taksówka, z lodem – kobieta zostanie odprowadzona do samochodu, a z limonką – wezwana zostanie policja.

„W damskiej toalecie w jednym z wrocławskich barów (Karavan Bar) wisi taka kartka. I myślę, że jest to super pomysł – brawo! Spotkaliście się z czymś podobnym w innych tego typu miejscach?” – pisze pani Aneta.

„Angel shot” we Wrocławiu… i nie tylko!

„Fajny i bardzo dobry pomysł. Spotkałem się już z czymś takim w Hiszpanii” – możemy przeczytać w komentarzach pod zdjęciem kartki.

Inny internauta stwierdził, że taka kampania była kiedyś organizowana przez brytyjską policję.

Jak możemy dowiedzieć się z mediów, „Angel shot” wymyślili amerykańscy barmani. Właściciel jednego z barów w Gdyni postanowił wypowiedzieć się na temat tego pomysłu w rozmowie z portalem kobieta.wp.pl.

„O „Angel Shot” dowiedziałem się całkiem niedawno od jednego z moich barmanów. To oni są czynnymi obserwatorami sytuacji barowych i zasugerowali, aby wprowadzić w naszym barze takie rozwiązanie. Sami przyznali, że „nieudane randki” nie są częstymi sytuacjami, ale jak już mają miejsce, to warto wiedzieć, jak można pomóc dziewczynie w potrzebie. Osobiście jestem zwolennikiem takich akcji, ponieważ będąc częstym gościem lokali gastronomicznych, widziałem niejedną sytuację wymagającą interwencji” – tłumaczył pan Maciej.

Co sądzicie o tym pomyśle? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: o2.pl