in

Jakie tabletki na odchudzanie opłaca się wybrać?

Walka ze zbędnymi kilogramami jest długa i nierzadko sprawia sporo trudności. Warto więc zrobić wszystko, aby ją sobie ułatwić, choćby w minimalnym stopniu. Mogą w tym oczywiście pomóc tabletki na odchudzanie. Jest ich jednak tyle do wyboru, że często nie ma się pojęcia, które warto zakupić. Problem ten dotyka najczęściej osób dopiero zaczynających swoją przygodę z dietą.

Jakie produkty warto więc wybierać, aby ich stosowanie dało oczekiwane efekty?

Najważniejsza rzecz, czyli skład

Przede wszystkim należy skupić się na tym, jakie w danej tabletce znajdują się składniki aktywne. Jedne są bowiem bardziej użyteczne, a inne mniej. Warto wobec tego zapoznać się z najczęściej występującymi substancjami, jakich zadaniem jest ułatwienie odchudzania. Portal o odchudzaniu Dietetyk podaje następujące składniki:

Kofeina

Występuje naturalnie między innymi w kawie i kakao. Jest powszechnie znana i ceniona za swoje właściwości pobudzające. Zwalcza zmęczenie i dodaje energii, co przydaje się między innymi przed rozpoczęciem ciężkiego treningu. Przyśpiesza także metabolizm, sprawiając, że organizm zaczyna wykorzystywać więcej kalorii. Stymuluje organizm do spalania tłuszczu w ten sposób, że powoduje lepsze ukrwienie tkanki tłuszczowej. Z tego powodu niezwykle często występuje w tabletkach na odchudzanie. Najlepsze efekty daje u osób, jakie dbają o aktywność fizyczną, bowiem w odpowiedniej dawce (powyżej 300mg na dobę) pomaga spalić więcej kalorii w trakcie wysiłku.

Piperyna

Jest to nic innego, jak składnik pieprzu, który nadaje mu ostry smak. Jej działanie polega na wzmaganiu procesu termogenezy. Mowa tu o wytwarzaniu ciepła, do czego potrzebna jest energia ze spalenia określonej ilości kalorii. Reguluje także trawienie i wspomaga metabolizm, może więc być świetnym rozwiązaniem dla osób, jakie mierzą się z zaparciami. Jeżeli wybiera się tabletki na odchudzanie, które zawierają piperynę, to ważne, aby w ich składzie była również kurkuma. Taki duet z pewnością pomoże przy pozbywaniu się zbędnych kilogramów.

Chrom

To pierwiastek, jaki uznaje się za bardzo istotny w codziennej diecie. W jaki sposób wpływa na odchudzanie? Otóż przyspiesza utratę masy ciała głównie dlatego, że uczestniczy w procesach związanych ze zwiększeniem wrażliwości na insulinę. Dzięki temu reguluje poziom cukru we krwi, co jest niezwykle przydatne, gdy ma się problemy z napadami głodu. Jeżeli bowiem organizm posiada optymalny poziom glukozy, to nie musi dostarczać jej z pożywienia. Sprawia to również, iż maleje ochota na słodycze, która dla wielu osób stanowi ogromny problem w trakcie odchudzania.

Błonnik pokarmowy

Jest to substancja mająca pochodzenie roślinne, wspomagająca trawienie, a co za tym idzie, także odchudzanie. Reguluje bowiem pracę jelit, zwiększa sytość i odczuwalnie redukuje apetyt. Kiedy już znajdzie się w układzie pokarmowym, to chłonie wodę i zwiększa swoją objętość, przez co hamuje odczuwanie głodu. Tabletki na odchudzanie z błonnikiem powinny wybierać te osoby, jakie mają problemy z jedzeniem zbyt dużych porcji. Reguluje on także wchłanianie węglowodanów oraz tłuszczów.

Ocet jabłkowy

Produkowany jest z rozdrobnionych owoców. Zawiera wiele przydatnych składników, w tym także minerały oraz witaminy. Dzięki pektynom ułatwia trawienie i wspomaga metabolizm. Zawiera także kwas chlorogenowy, mający właściwość ograniczania wchłaniania się glukozy. Dzięki temu organizm musi sięgać po zgromadzone zapasy, aby ją otrzymać. Tabletki na odchudzanie z octem jabłkowym są świetnym zamiennikiem dla picia płynu, ponieważ nie mają charakterystycznego, ostrego smaku, jaki dla wielu osób jest trudny do zniesienia.