in

Jak pozyskać środki finansowe na zakup nowego mieszkania?

Marzeniem młodego człowieka, który czuje finansowy wiatr w żaglach jest zupełna niezależność. W życiu nadchodzi etap, gdzie człowiek chce poczuć odrębność i posiąść swój własny kąt, w którym może dalej układać swoje życie. Dla człowieka, który dopiero zaczyna swoją przygodę z odpłatnymi zajęciami wizja odkładania pieniędzy na mieszkanie może stać się przerażająca. W takich sytuacjach z pomocą przychodzą banki oferujące kredyty mieszkaniowe czy hipoteczne.

  1. Co to jest kredyt hipoteczny i czym się różni od mieszkaniowego?
  2. Jak wybrać najlepszy kredyt na mieszkanie?
  3. Jak obliczyć wkład własny w 2021 roku?

Warto zapoznać się z tematem kredytów hipotecznych i zastanowić się nad sensem ich działania, aby lepiej rozeznać się w ofertach proponowanych przez banki.

Co to jest kredyt hipoteczny i czym się różni od mieszkaniowego?

Kredyt hipoteczny to nic innego jak pożyczka udzielana przez bank pod warunkiem hipoteki danej nieruchomości. Wielu ludzi używa na przemian określenia „hipoteczny” i „mieszkaniowy”, jednak różnica między nimi jest taka, że kredyt mieszkaniowy jest wydawany tylko na zakup mieszkania, a hipoteczny niekoniecznie i ma szerszy zakres. Kredyty na mieszkanie w 2021 roku to jedne z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych ofert jakie składają nam banki.

Jak wybrać najlepszy kredyt na mieszkanie?

W momencie, gdy mamy wybraną nieruchomość, która podbiła nasze serca pozostaje nam pozyskanie gotówki. Przed wybraniem najlepszego kredytu na mieszkanie warto spojrzeć w ranking kredytów hipotecznych, dostępnych w sieci, aby porównać oferty z różnych instytucji bankowych. Ranking kredytów hipotecznych można dopasować do swoich prywatnych preferencji takich jak cena i czas spłaty zobowiązania. Porównywane oferty różnią się wartościami oprocentowania, RRSO oraz prowizją, dlatego na tej podstawie łatwiej wybrać bank, który najbardziej nam odpowiada.

Jak obliczyć wkład własny w 2021 roku?

Wkład własny w 2021 roku to nic innego jak „składka” między kredytobiorcą, a bankiem na zakup mieszkania. Jest to wymagana czynność podczas brania kredytu hipotecznego 2021, ponieważ bank chce mieć zapewnienie od kredytobiorcy o spłacie zobowiązania. Aby obliczyć wkład własny w 2021 roku trzeba wiedzieć, że w kredycie hipotecznym wynosi on 20% z wysokim wkładem lub 10% z niskim wkładem. Oznacza to, że od ceny nieruchomości należy odjąć 10% lub 20% w zależności od umowy z bankiem.

Ranking kredytów hipotecznych doskonale oddaje obecną sytuację poszczególnych banków na rynku kredytowym. Przed wyborem instytucji, gdzie zobowiążemy się do spłaty takiego kredytu warto zapoznać się z tym rankingiem, aby dopasować parametry do swoich preferencji.