in

Jak połączyć smartwatch z telefonem?

Gdy sparujesz smartwatch ze smartfonem, Twój inteligentny zegarek da Ci nowe możliwości. Czy smartwatch działa jednak z każdym telefonem? I jak właściwie połączyć telefon z zegarkiem? Wyjaśniamy!

Czy smartwatch działa z każdym telefonem?

Niestety nie wszystkie inteligentne zegarki i nie wszystkie smartfony są ze sobą kompatybilne. Dotyczy to zwłaszcza urządzeń, które działają na różnych systemach operacyjnych. Na szczęście większość smartwatchy wykorzystuje Wear OS, czyli odpowiednik Androida na zegarki.

Wszystkie takie urządzenia będą działać z telefonem z Androidem, o ile tylko system w smartfonie nie będzie starszy niż minimalne wymagania zegarka. Ogromną większość modeli z Wear OS da się też sparować z iPhone’ami, chociaż zdarzają się istotne wyjątki (np. Samsung Galaxy Watch 4 oraz Samsung Galaxy Watch 5).

Zegarki Apple Watch są natomiast kompatybilne wyłącznie z urządzeniami mobilnymi firmy Apple, czyli iPhone’ami i iPadami. Smartwatche te działają na systemie WatchOS, który powstał na bazie iOS wykorzystywanego przez smartfony i tablety Apple.

Jak połączyć smartwatch z telefonem z systemem Andoid?

Żeby można było sparować urządzenia, oba powinny być włączone i naładowane oraz musi w nich działać łączność Bluetooth. Smartwatch i smartfon powinny być też możliwie blisko siebie (najlepiej w odległości nie większej niż 1 m).

Zanim zaczniesz łączyć sprzęty, należy również skonfigurować zegarek w podstawowym zakresie (czyli m.in. wybrać język oraz zaakceptować regulamin).

Następnie pobierz i uruchom aplikację Wear OS na telefonie, a później:

  1. kliknij „Rozpocznij konfigurację” i zaznacz wymagane zgody;
  2. wybierz zegarek, który chcesz połączyć (nazwy dostępnych urządzeń powinny pokazać się na wyświetlaczu);
  3. na ekranach obu sprzętów wyświetlą się kody;
  4. jeśli kody są takie same, kliknij „Sparuj” na smartfonie.
  • Parowanie telefonu i zegarka może zająć kilka minut. Gdy już się zakończy, możesz dostosować pozostałe funkcje smartwatcha do swoich preferencji. Zamiast Wear OS czasem możesz też skorzystać z aplikacji stworzonej przez producenta zegarka. Proces łączenia urządzeń będzie podobny, ale może się minimalnie różnić w zależności od konkretnej aplikacji.

Jak połączyć telefon Apple z zegarkiem i co jeszcze warto wiedzieć o smartwatchach?

Połączenie iPhone’a z Apple Watch jest jeszcze prostsze, bo urządzenia powinny wykryć się automatycznie po zbliżeniu ich do siebie. Do parowania iPhone’a ze smartwatchami innych marek musisz z kolei pobrać aplikację Wear OS na iOS.

Szczegółowe wskazówki, jak połączyć różne smartwatche z telefonem Apple znajdziesz w poradniku przygotowanym przez nju mobile (Zobacz: https://www.njumobile.pl/artykuly/jak-polaczyc-smartwatch-z-telefonem ). Sprawdzisz tam również, czy smartwatch działa bez telefonu oraz dowiesz się więcej na temat funkcjonalności inteligentnych zegarków i ich kompatybilności ze smartfonami.