fot. tiktok/ ignaczakmaciek
in

Tiktoker zdradza trik na ominięcie kolejki w sklepie. Kluczowe jest tylko jedno słowo?

Nie ma nic bardziej irytującego niż osoba, która myśli, że jest bardziej ważna niż inni i próbuje przeskoczyć całą kolejkę. Niemniej jednak, zdarzają się sytuacje, gdy poproszenie o przepuszczenie jest w pełni uzasadnione. A co jeśli nie jest? Jak ludzie reagują na takie prośby? Pewien tiktoker postanowił to sprawdzić, lecz jego wymówki są totalnie bez sensu – a jak się okazuje i tak działają.

Sposób na ominięcie kolejki w sklepie?

Większość z nas zna nieprzyjemne uczucie czekania w długiej kolejce w sklepie. Często szukamy sposobów, aby skrócić ten czas i uniknąć frustracji. Czasami jest to możliwe dzięki uprzejmości innych osób w kolejce, które zgodzą się przepuścić nas z powodu sensownych argumentów, takich jak posiadanie tylko jednej rzeczy do kupienia.

TikToker o pseudonimie „ignaczakmaciek” udowodnił, że to co powiemy tak naprawdę nie ma znaczenia, liczy się tak naprawdę tylko słowo „bo”. Na wideo uwiecznił, jak Polacy reagują na bezsensowne tłumaczenia, które pozwalają dostać się na sam przód kolejki.

„Mogę stanąć przed panem, bo jestem człowiekiem?”

Tiktoker udowodnił, że ludzie ulegają presji i przepuszczają po absurdalnych tekstach na przód kolejki. Internauci zwracają uwagę, że zapewne myślą, że po prostu coś źle zrozumieli.

@ignaczakmaciek

Zobacz do końca 😂

♬ dźwięk oryginalny – Maciek Ignaczak

Oczywiście takie zachowanie jest nieetyczne, ponieważ każdy powinien szanować kolejność w sklepie i nie próbować jej ignorować. Każdemu odradzamy korzystanie z tego „sposobu”, bo może się to skończyć nie małą awanturą.

Istnieją jednak sposoby na skrócenie czasu oczekiwania w kolejce, które nie są nieuczciwe i nie naruszają zasad. Można na przykład wykorzystać kasę samoobsługową lub zamówić produkty online i odebrać je w sklepie.