in

Jak dokonać wyboru zaproszeń ślubnych?

Kwestia zaproszeń ślubnych to jeden z tematów, którym przy organizacji wesela zająć się trzeba stosunkowo szybko, ponieważ przekazanie ich do gości to jedno z pierwszych zadań, jakie stoi przed młodą parą. Jak więc zamówić zaproszenia ślubne szybko i efektywnie, ale i tak, aby potem nie żałować swoich wyborów?

Wymarzone zaproszenia ślubne

Tanie zaproszenia ślubne to hasło, które nie jest szczególnie modne z przestrzeni usług weselnych. Na zaproszeniach można oczywiście nieco oszczędzić, natomiast większość par stawia raczej na wyjątkowe zaproszenia ślubne niż na oszczędności w tej sferze. Nie da się jednak ukryć, że zaproszenie ślubne stanowi jakiś element w ślubnym budżecie i wydatek ten również powinien być odpowiednio skalkulowany. Na szczęście jednak są oferty pozwalające kupić zaproszenia weselne naprawdę bardzo ciekawe i niepowtarzalne, a jednocześnie niekoniecznie wyjątkowo drogie.

Punktem wyjścia do wyboru zaproszenia ślubnego powinna być przede wszystkim sama ceremonia, a dokładniej jej charakter. Oczywiście wręczać zaproszenia ślubne będziecie znacznie przed ślubem, natomiast dobrze jest zadbać o spójny przekaz. Jeśli macie pomysł na motyw przewodni ślubu i wesela, charakterystyczną jego oprawę, to warto, by wybór zaproszeń ślubnych był do pewnego stopnia podyktowany dopasowaniem do tego pomysłu. Przyjęcie weselne w stylu glamour domaga się nieco innego zaproszenia niż wesele boho. Ciemna zieleń na zaproszeniach jest świetnym pomysłem pod warunkiem, że wesele również będzie w takich wyrazistych tonach. Zobacz: https://amelia-wedding.pl/zaproszenia-slubne/

Jak dokonać wyboru zaproszeń ślubnych?

Najładniejsze zaproszenia ślubne to kwestia bardzo indywidualnych gustów. Niektórzy bardzo chętnie stawiają na oryginalne zaproszenia, są jednak i tacy, którym zdecydowanie bardziej odpowiadają klasyczne wzory i minimalistyczny charakter zaproszeń. Wiele tutaj zależy od tego, jaki efekt chce się uzyskać. Są zaproszenia, które odpowiedzą na najbardziej wyrafinowane oczekiwania, są projekty uniwersalne, które sprawdzą się praktycznie zawsze. Niewątpliwie warto jednak zadbać, aby zaproszenie pasowało do reszty weselnych dodatków — winietek, księgi gości, informacji o usadzeniu w sali, podziękowań. Do wyboru są naprawdę bardzo różne wersje zaproszeń, każda para młoda jest więc w stanie znaleźć projekt, który odpowie ich oczekiwaniom.

Oczywiście cena zaproszeń ślubnych ma swoje znaczenie i tego elementu nie ma co ignorować, jest natomiast wiele zaproszeń w bardzo podobnej cenie, które pozwalają znaleźć wymarzony projekt. Papeteria ślubna, plakat prezentujący listę gości czy winiety oraz razu właściwie można kupić w tym samym wzorze.

Dopasowanie charakteru zaproszenia do wesela nie musi jednak od razu oznaczać skopiowania motywu przewodniego na zaproszenie. Czasami wystarczy zgodność kolorystyczna, przemycenie na zaproszenie jakiegoś charakterystycznego elementu czy po prosty wybór zaproszenia estetycznie zgodnego z planowanych charakterem wesela.

Zamówienie zaproszeń ślubnych — na co zwrócić uwagę?

  • Niewątpliwie dla par młodych organizacja wesela jest bardzo wymagającym zadaniem, natomiast chwilę uwagi warto poświęcić również kwestii zaproszeń. Składanie zamówienia powinno poprzedzić sprawdzenie, iluczęściowy jest komplet (czy zawiera jedynie zaproszenie i kopertę, czy jakieś dodatkowe elementy).
  • Koniecznie trzeba sprawdzić również jakość papieru. Jeśli decydujesz się na zakup zaproszeń ślubnych online, koniecznie poproś o szczegóły dotyczące gramatury i typu papieru, aby uniknąć niemiłej niespodzianki.
  • Warto sprawdzić również, że w ofercie miejsca, gdzie zamawiasz zaproszenia, istnieje możliwość wykonania menu czy winietek dla gości w analogicznym wzornictwie. W ten sposób możesz sobie znacznie uprościć kwestię kolejnych etapów pracy nad organizacją wesela.

Na te wszystkie szczegóły warto zwracać uwagę. Koniecznie trzeba także sprawdzić, czy zaproszenia sprzedawane są na sztuki, czy jest jakiś dolny limit zamówienia. Dotyczy to przede wszystkim par, które decydują się na bardzo kameralne spotkania.

Personalizowane zaproszenia ślubne

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, choć nieco droższym są personalizowane zamówienia ślubne. W tym przypadku możesz na podstawie wyjściowego projektu dokonać określonych zmian i dopasować zaproszenie do twoich oczekiwań. To sprawia, że zaproszenie nabiera bardzo indywidualnego charakteru i często znaczenie lepiej jest dopasowane do charakteru wesela.

Personalizacja zamówień to rozwiązanie, które pozwala stworzyć coś własnego bez konieczności zamawiania u grafika projektu od zera. Tego typu rozwiązanie także oczywiście wchodzi w grę. Musisz jednak pamiętać, że wiąże się ono z nieco innymi kosztami, a ponadto czas oczekiwania na gotowy projekt może się tutaj nieprzyjemnie czasem zaskoczyć.Z tego punktu widzenia personalizacja jest rozwiązaniem nie tylko łatwiejszym, ale i tańszym, a uzyskany efekt może być nie mniej spektakularny niż w przypadku zamawiania projektu u grafika.