in

Psy umieją rozpoznać złego człowieka – Bardzo rzadko się mylą w tej kwestii

Czy zauważyłeś, że Twój pies inaczej reaguje na różnych Twoich znajomych? Do jednych jest nastawiony przyjacielsko, podczas gdy do innych wykazuje wyraźną niechęć. Badania potwierdziły, że pies wyczuwa złe intencje, zraża się do ludzi, którzy byli nieuprzejmi dla ich właścicieli, okazali im wrogość lub odmówili pomocy.

Pies wyczuwa także, kiedy intencje są pozornie przyjacielskie, ale nieszczere.

Jak to się dzieje?

Jedna z teorii mówi, że psy węchem wyczuwają zmiany chemiczne feromonów emitowanych w czasie różnego typu zachowań.

W czasie agresywnych zachowań zmienia się skład chemiczny w organizmie, dlatego psy potrafią znacznie szybciej wyczuć potencjalne zagrożenie.

Ale psy nie wyczuwają zagrożeń ze strony psychopatów. Te jednostki wykazują zachowania patologiczne, ale pod ich wpływem nie budzą się emocje, w czasie których zmienia się chemia mózgu. Dlatego ich złych zamiarów pies nie jest w stanie rozpoznać.

Psy wyczuwają niepewność

Stres, dezorientację i niepewność psy wyczuwają bez pudła. Niestety te emocje udzielają się psu i może wobec nich reagować agresją.

Zaufaj intuicji swojego pupila

Psy tracą swoją czujność jeśli ją ignorujesz. Bardziej zależy im na Twojej akceptacji niż instynkcie. Dlatego warto zwracać uwagę i przyjmować to, co pies instynktownie może nam przekazać. Jeśli będziesz na nią reagować pozytywnie, pies będzie spokojniejszy i będzie bardziej ufał swojemu instynktowi, a to może ochronić Cię w wielu sytuacjach.

Opowiedz nam o swoich doświadczeniach. Czy zdarzyło Ci się, że pies wyczuł człowieka lepiej niż ty sam?