in

Ile kosztuje rura do pole dance?

Treningi pole dance na własnej rurze dają poczucie swobody, jednak zakup takiego sprzętu nie wszystkim przychodzi łatwo. Wiele osób postrzega taki wybór jako inwestycję, do której warto się przygotować – nie tylko ze względu na cenę, ale też późniejsze użytkowanie. To słuszne podejście.

Cena rury pole dance

Ceny rur mogą być bardzo różne, zależnie od modelu i marki. Najbardziej podstawowe wersje można już kupić za ok. 600 zł, natomiast te lepsze i innego typu, np. wolnostojące, mogą kosztować nawet ponad 4 tys. zł. Dodatkowo do kosztu należy doliczyć osprzęt do montażu (jeśli jest niezbędny) oraz materac. Oznacza to, że wydatek może wynosić od ok. 1 tys. zł do nawet 5 tys. zł. Różnica jest bardzo duża, dlatego warto wiedzieć, z czego wynika.

Czy droższe rury są lepsze?

To zależy. Przede wszystkim rura do pole dance (sprawdź ofertę na: https://flyingrose.pl/rury-do-pole-dance) powinna być dobrana konkretnie do Twoich potrzeb i wymagań. Cena nie może być jedynym wyznacznikiem, bo w ten sposób może szybko okazać się, że posiadasz rurę bez funkcjonalności, na których Ci zależy.

Ponadto, decydująca powinna być jakość. Czasami trzeba za nią nieco więcej zapłacić, jednak należy pamiętać, że renoma wielu marek wynika zazwyczaj z doświadczenia i autorskich rozwiązań. Oczywiście, tańsze rury z niesprawdzonych źródeł mogą działać bez zarzutów, ale ryzyko zakupu sprzętu o krótkiej żywotności lub nawet wadliwego jest w takim wypadku po prostu większe.

Przykładowe ceny rur do tańca

Rura rozporowa – od ok. 600 zł do 1500 zł

Najprostszy i najczęściej spotykany model rury do domu. Nie wymaga dodatkowego montażu i cechuje się najniższą ceną. Zalecamy wybór propozycji bardziej znanych marek. Najtańsze konstrukcje mogą być mało trwałe.

Do rury rozporowej można dokupić specjalne mocowanie do sufitu, aby przytwierdzić ją na stałe (dobra opcja w przypadku wyższych pomieszczeń). Koszt takiego mocowania to ok. 100 zł.

Rura wolnostojąca z podestem – od ok. 4 tys. w górę

To rodzaj mobilnej konstrukcji: rura + podest. Na takim modelu można ćwiczyć niemal w każdych warunkach, dlatego jest idealnym rozwiązaniem dla osób oferujących pokazy lub po prostu lubiących swobodę.

Ceny są oczywiście wyższe dla rur dłuższych. Dodatkowo mogą się zmieniać w czasie zależnie od sytuacji na rynku, dlatego widełki wskazane powyżej należy uznać jedynie za orientacyjne.

Gdzie kupić dobrą rurę?

Sprzęt pole dance można kupić nawet w sieciowych sklepach sportowych i to często za bardzo niską cenę. Niemniej, ze względu na możliwość uzyskania dobrej ekspertyzy i szeroko rozumiane doświadczenie, polecamy wybór sklepów, które sprzedają nie wszystko dla każdego, lecz głównie sprzęt aerial (rury, hamaki, koła).

Ważne, by zwrócić uwagę na producenta sprzętu i wytrzymałość rury. Poza tym przemyśl kwestie takie jak powłoka i średnica – dobór tych cech zależy tylko od Ciebie. W razie problemów warto zapytać sprzedawcę. Doświadczona osoba szybko rozwieje wszelkie wątpliwości.