fot. freepik, youtube/BrickHouse Security
in

Jeśli zobaczysz takie coś w toalecie publicznej lub przymierzalni, wyjdź i dzwoń na policję

Wieszaki to dość uniwersalne i popularne narzędzie. Można na nich wieszać ubrania, parasole, słuchawki czy pęk kluczy – lista jest długa. Haczyk w hotelowym pokoju, damskiej przebieralni czy publicznej toalecie nie wzbudza żadnych podejrzeń, ale to jest dokładnie to, na co liczą przestępcy.

Haczyki do szpiegowania

Haczyki są małe, wyglądają bardzo niewinnie, ale tak naprawdę są to ukryte kamery wykorzystywane do szpiegowania Ciebie w tych najbardziej intymnych momentach. Dość łatwo rozpoznać takie urządzenie, jeśli wiesz, czego szukasz. Wyglądają jak proste plastikowe haczyki na ubrania, które można kupić w każdym sklepie, ale jeśli przyjrzysz się bliżej, zobaczysz bardzo mały otwór w górnej części. Ta część to obiektyw kamery, która nagrywa wszystko co robisz.

A najbardziej przerażające jest to, że takie urządzenie można kupić w internecie za bezcen.

Firma nawet promowała swój produkt, mówiąc: „Nikt nie będzie podejrzewał, że hak na ubrania to ukryta kamera.”

Haki obsługują karty microSD, na których można nagrać gigabajty materiału HD. Kamera nagrywa, gdy tylko wykryje jakiś ruch. Owszem było by to przydatne w domu czy w biurze, jeśli byłbyś przekonany, że ktoś coś podkrada, ale znacznie więcej osób korzysta z nich wyłącznie do szpiegowania nieświadomych kobiet i dzieci.

Koniecznie podziel się tym postem ze swoimi znajomymi na facebooku. A jeśli kiedykolwiek napotkasz na swojej drodze takie urządzenie, natychmiastowo powiadom o tym policję!

Źródło Zdjęć: BRICK HOUSE SECURITY, freepik