in ,

50-letnia Polka była pewna, że przytyła. Niewiarygodne, co lekarze wyciągnęli z jej brzucha.

W szpitalu św. Rafała w Krakowie w ostatnim czasie doszło do czegoś, co na długo pozostanie w naszej pamięci. Historia pewnej kobiety po prostu nie mieści się w głowie. 50-latka była przekonana, że przytyła, a tymczasem w jej brzuchu znajdował się guz ważący aż piętnaście kilogramów!

Sami lekarze nie mogli uwierzyć w to, co widzą. Zdjęcie guza obiegło już cały Internet.

Olbrzymi guz w brzuchu

Dr Paweł Gruszecki przeprowadził operację, której nie zapomni do końca życia. Guz w ciele 50-latki był niewiarygodnych rozmiarów. Specjalista położnictwa, ginekologii i ginekologii onkologicznej ze Szpitala św. Rafała w Krakowie nie mógł uwierzyć własnym oczom. Postanowił ostrzec innych ludzi, żeby nigdy nie bagatelizowali podejrzanych objawów.

„Zmiany nowotworowe najczęściej nie są bolesne, czasami powodują wzdęcia, nudności czy też dyskomfort w jamie brzusznej, a dolegliwości te łatwo można zignorować winiąc za to stresujący tryb życia czy posiłek zjedzony w biegu” – zaznacza dr Paweł Gruszecki (Interia).

Jest ważny apel

Pacjentka była wręcz przekonana, że po prostu przytyła. W życiu nie przypuszczałaby, że w jej ciele rośnie coś takiego. Wszystko wyszło na jaw po badaniu USG. Guz okazał się na tyle rozległy, że konieczna była natychmiastowa operacja.

„Niestety, przy tak dużym guzie musieliśmy wykonać rozległe cięcie brzuszne, co kwalifikuje zabieg jako znacznie bardziej inwazyjny” – oznajmił dr Paweł Gruszecki (Interia).

Operacja trwała 40 minut. Pacjentka w pełni dojdzie do siebie po około sześciu tygodniach. Lekarz postanowił zaapelować do innych pacjentek, aby nie lekceważyły z wizyt u specjalistów nawet po okresie menopauzy:

„Świadomość u kobiet młodych, do 50-tego roku życia jest duża, korzystają one z wizyt u lekarza i badają się regularnie. Największy problem dostrzegam u pacjentek powyżej wspomnianego wieku – wtedy też przypada szczyt zachorowań na wiele nowotworów złośliwych, w tym raka jajnika”

Podziel się tym apelem z innymi!

Źródło: o2.pl