in

Doszło do czołowego zderzenia busów. W jednym z pojazdów nie było kierowcy [WIDEO]

W dystrykcie Beylikdüzü w europejskiej części Stambułu miał miejsce niebezpieczny wypadek, który odbił się głośnym echem w sieci.

Na nagraniu, które zostało opublikowane, możemy zobaczyć czołowe zderzenie dwóch pospiesznych metrobusów. Wideo przeraziło internautów. Warto przy tym zaznaczyć, że w jednym z pojazdów nie było kierowcy. Jak to możliwe?

Groźny wypadek

Do zderzenia czołowego dwóch metrobusów doszło pomiędzy przystankami Belediye i Cumhuriyet. W wyniku wypadku ucierpiały trzy osoby.

Policjanci i ratownicy medyczni niemal od razu pojawili się na miejscu zdarzenia. Rannych przetransportowano do szpitala. Reszta pasażerów była zdolna do samodzielnego opuszczenia pojazdu.

„W miejscu, gdzie doszło do wypadku, metrobusy poruszają się wyznaczonym buspasem” – czytamy na tureckim portalu onedio.com.

Nie ma wątpliwości co do tego, że bezpośrednią przyczyną wypadku był brak kierowcy w jednym z pojazdów. Na nagraniu, które trafiło do sieci, możemy zobaczyć, jak jeden metrobus uderza w drugi. Aż włos się jeży na głowie!

Według ustaleń mediów, metrobus, który wymknął się spod kontroli, miał awarię tuż przed incydentem, a kierowca Oktay A. wysiadł z pojazdu, aby sprawdzić przyczynę usterki. Podczas gdy kierowca sprawdzał co się stało, metrobus zaczął się toczyć, uderzając w barierki a ostatecznie w drugi metrobus.

Podziel się tą informacją z innymi!

Źródło: haberler.com