in

GIS alarmuje. Metalowe elementy w popularnym serze – pod żadnym pozorem go nie jedz!

Główny Inspektorat Sanitarny postanowił wystosować pilny komunikat. Jak się okazuje, w jednym z popularnych produktów znaleziono metalowe elementy. Sprawdź, czy przypadkiem nie masz go w swojej lodówce!

Niebezpieczny produkt

W miniony piątek, 13 września, pojawiło się ostrzeżenie GIS-u dotyczące niebezpiecznego produktu. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy go spożywać. Może się to dla nas skończyć naprawdę źle.

O jakim produkcie mowa?

Chodzi o ser pleśniowy z mleka koziego znanej marki Sainte Maure Chevre President. Firma LACTALIS Polska Sp. z o.o. postanowiła wycofać produkt po tym, jak otrzymała niepokojącą informację od francuskiego producenta sera, Société Fromagère de Riblaire.

Badania, które przeprowadzono, wykazały, że w serze mogą znajdować się metalowe ciała obce. Chodzi o 200-gramowe sery z następującymi terminami przydatności do spożycia: 09.10.2022, 17.10.2022 oraz 20.10.2022 r.

Główny Inspektorat Sanitarny alarmuje, by nie spożywać tego produktu. Warto podkreślić, że producent sera umożliwił zwracanie wadliwych partii do miejsca, w którym je nabyliśmy.

„Firma LACTALIS Polska Sp. z o.o. rozpoczęła wycofywanie i poinformowała o możliwości zwrotu serów z wyżej wymienionych partii do miejsca zakupu. W przypadku dodatkowych pytań i/lub wątpliwości istnieje możliwość kontaktu z zespołem ds. obsługi konsumenta pod numerem telefonu 222-708-500 lub kontaktu za pośrednictwem poczty elektronicznej: [email protected] – możemy przeczytać w komunikacie GIS-u.

Podziel się tą ważną informacją z innymi!