fot. Facebook/Get It Off Your Chest
in

Energetyki wyżarły mu język – Nauczyciel dzieli się pilnym ostrzeżeniem!

Ludzi ostrzega się przed potencjalnymi niebezpieczeństwami spożywania napojów energetycznych już od dłuższego czasu.

Mogą być użyteczne Z UMIAREM, ale jeśli chodzi o wprowadzanie wielu substancji chemicznych i stymulantów do organizmu w dużych ilościach, można śmiało powiedzieć, że nie skończy się to dobrze.

Doskonałym przykładem na to jest historia Dana Royalsa, nauczyciela, który opublikował na Facebooku post, w którym dzieli się makabrycznym obrazem obrażeń nagromadzonych na jego języku. Jego lekarz uważa, że winne temu są napoje energetyczne…

Dan poruszył ten problem na swoim Facebooku, pisząc: „Kto pije napoje energetyczne? Jest uzależniony od nich? Popatrzcie na to i przemyślcie jeszcze raz, czy warto je pić.”
„Spójrz na zdjęcie… To właśnie ten energetyk robi z twoim językiem, wyobraź sobie, co może robić z twoimi organami?”

„Do niedawna, kiedy to zaczęło się pojawiać, piłem co najmniej 5-6 dziennie (często brakowało mi energii do nauczania dzieci) i codziennie szczotkuję zęby, chodzę do lekarza i bum! Okazało się, że to te chemikalia w tych napojach powodują… Dosłownie zjada to język.”

Dan przyznał, że pali, ale to nie miało aż takiego wpływu na jego język.
 
„Bądźcie ostrożni. Żeby było jasne, naprawdę staram się dbać o zdrowie jamy ustnej, ale nigdy nie mogłem zrezygnować z tych napojów… lekarz mówi, że palenie nie ma tyle wspólnego ze ,,zjadaniem” mojego języka, co energetyki.”

Oficjalne ostrzeżenie
 
Oczywiście, Dan nie jest pierwszym, który ostrzega innych o potencjalnych pułapkach nadużywania napojów energetycznych. Naukowcy ze Światowej Organizacji Zdrowia powiedzieli brytyjskiej gazecie Metro: „Badanie przeprowadzone w USA wykazało, że ubytki w zębach mogą wynikać z kwaśnego pH i wysokiej zawartości cukru w ​​produktach, takich jak napoje energetyczne.”
 
Inne badanie wykazało, że spożywanie napojów energetycznych może powodować erozję i usuwanie warstwy mazistej na zębach, prowadząc do nadwrażliwości szyjek zębowych.
 
Podobnie jak w przypadku większości rzeczy, podczas gdy jedno lub dwa nie zostawiają cię z zepsutymi zębami lub uszkodzonym językiem, nadużywanie napojów energetycznych może być bardzo szkodliwe dla ogólnego stanu zdrowia. Jeśli uważasz, że masz problem, zawsze sugerujemy zasięgnięcie porady medycznej, jak się go pozbyć, zanim będzie za późno.
 
Wiedzieliśmy, że napoje energetyczne mogą być złe, ale z pewnością nie mieliśmy pojęcia, że ​​mogą zrobić to, co zrobiły z językiem Dana!
 
Pomóż nam ostrzec innych, udostępniając ten artykuł na Facebooku!