fot. twitter/@nowthisnews
in

Kamery uchwyciły dziwne zachowanie owiec. Robiły tak bez przerwy przez 12 dni

W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie, które bardzo mocno przykuło uwagę internautów. Wideo z Chin przedstawia owce, które zachowują się w niecodzienny sposób.

Co oznacza ich chodzenie w kółko? Robiły to bez przerwy przez 12 dni. Znamy szczegóły.

Zagadka nie do rozwiązania?

W Chinach kamery zarejestrowały stado owiec, które bezustannie chodziły w kółko przez 12 dni. Wielu internautom przypomina to sceny z horroru. Co tak naprawdę jest przyczyną takiego zachowania zwierząt?

Postanowiła wypowiedzieć się na ten temat właścicielka stada. Pani Miao podkreśliła, że początkowo robiło tak tylko kilka owiec, ale ostatecznie do chodzenia w kółko dołączyła się cała reszta stada.

Właścicielka poinformowała, że ma 34 zagrody w gospodarstwie, ale całe zajście miało miejsce tylko w zagrodzie numer 13. Wszystko zaczęło się 4 listopada.

Nie jest jasne, dlaczego owce zachowywały się w ten sposób. Niektórzy uważają, że przyczyną może być choroba bakteryjna, listerioza, o której mówi się także „choroba krążąca”. Nie pasuje jednak fakt, że w przypadku tej choroby zwierzęta umierają w przeciągu 24-48 godzin od pojawienia się objawów.

Właścicielka zaznacza, że owce są zdrowe i na pewno nic im nie dolega.

Przyczyna takiego zachowania pozostaje zatem zagadką…

Źródło: o2.pl