in

Dziennikarka TVP wyrzucona z konferencji Strajku Kobiet. Padły bardzo mocne słowa.

Nie ma wątpliwości co do tego, że dziennikarze TVP Info nie są mile widziani przez Strajk Kobiet. W czwartek miała miejsce konferencja, na której doszło do wyproszenia jednej z dziennikarek.

„Na konferencje prasowe zapraszamy dziennikarzy, a nie funkcjonariuszy PiS-u”

Lempart wytłumaczyła, co musi się stać, aby dziennikarze TVP byli mile widziani przez Strajk Kobiet.

“Jak TVP zacznie zatrudniać dziennikarzy, jak TVP stanie się telewizją, to bardzo proszę – oczywiście będą mile widziani. Natomiast teraz nie ma dla nas żadnej różnicy, czy to jest policja PiSowska, czy to jest prokuratora PiSowska, czy to jest PiSowska ABW, czy to jest PiSowska telewizja. Bo tam nie ma żadnych dziennikarzy i zawsze będą słyszeli od nas, że mają wyp….ć“

Nie spodziewała się, że wyproszenie dziennikarki TVP wzbudzi takie emocje wśród Polaków.

“Dziwi mnie to wielkie zdziwienie po stwierdzeniu przeze mnie faktu, że konferencje prasowe są dla dziennikarek i dziennikarzy. Natomiast funkcjonariusze TVPiS mogą dźwięk, wizję i inne informacje pobierać od swoich kolegów z innych monitorujących nas rządowych służb. I robią to” – pisze na swoim Twitterze.

W TVP w związku z protestami pojawiają się informacje o “lewackich faszystach”, “wirusowej chmurze unoszącej się nad protestującymi” i o “mordercach dzieci nienarodzonych”. Nic więc dziwnego, że Strajk Kobiet nie chce rozmawiać z kimś, kto bierze w tym udział.

TVP poinformowało również, że wzrost zakażeń jest spowodowany demonstracjami.

“My tu walczymy o życie, walczymy o wolność, a pan mnie pyta o jakieś starty w wyborach. Bije nas policja, gazuje nas policja, a pan robi ze mnie jakiegoś Hołownię” – mówi Lempart.