in

W przedszkolu zorganizowano dzieciom drzemkę… na mrozie! Porażające zdjęcie trafiło do sieci.

Z pewnością większość rodziców będzie zdania, że dziecko nie powinno zbyt długo przebywać na mrozie. Martwimy się o to, że nasze dzieci przeziębią się i skończy się to naprawdę źle. Zupełnie innego zdania są Skandynawowie. Nie do wiary, co robią w tamtych rejonach!

Do sieci trafiło zdjęcie z kanadyjskiego przedszkola, na którym możemy zobaczyć dzieci, które mają… drzemkę na dworze w mróz! Leśne przedszkole jest dla dzieci pełne niespodzianek takich jak przebywanie na mrozie nawet podczas leżakowania.

Zdjęcie zostało opublikowane przez psycholog dziecięcą, Agnieszkę Misiak. Wywołało ono prawdziwą burzę. Dla niektórych rodziców to po prostu nie do pomyślenia. Inni za to są bardzo pozytywnie nastawieni do takich eksperymentów.

“W sumie mój najstarszy syn jako niemowlę spał w dzień długo i dobrze tylko w jednej sytuacji – na mrozie” – pisze jedna z mam.

“W Nowej Szkocji dzieciaki śpią w hamakach w lesie, a zimą, gdy śniegu jest dużo, mają nawet małe rakiety śnieżne. Szkoda, że mój trzylatek nie był ze swoją przedszkolną grupą ani jednego razu na dworze” – komentuje inna internautka.

Niektórzy myślą jednak zupełnie inaczej.

“A dla mnie to jest chore! Gdy będzie w granicach zera, wyłączcie ogrzewanie w domu, otwórzcie okno i zobaczycie, jak jest fajnie…” – napisała jedna z komentujących.

Bez wątpienia zorganizowanie takiego leżakowania w naszym kraju nie należałoby do łatwych zadań. Oprócz wielu rodziców, dla których jest to po prostu absurd, pozostaje również kwestia wilgotnego powietrza i smogu.

W Kanadzie mamy do czynienia z suchym powietrzem, przez co ma się wrażenie, że mróz nie jest aż taki straszny.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: mamadu.pl, Facebook