in ,

W przedszkolu zorganizowano dzieciom drzemkę… na mrozie! Porażające zdjęcie krąży po sieci

Z pewnością większość rodziców będzie zdania, że dziecko nie powinno zbyt długo przebywać na mrozie. Martwimy się o to, że nasze dzieci przeziębią się i skończy się to naprawdę źle. Zupełnie innego zdania są Skandynawowie. Nie do wiary, co robią w tamtych rejonach!

Zdumiewające zdjęcie z kanadyjskiego przedszkola

Już jakiś czas temu do sieci trafiło zdjęcie z kanadyjskiego przedszkola, na którym możemy zobaczyć dzieci, które mają… drzemkę na dworze w mróz! Leśne przedszkole jest dla dzieci pełne niespodzianek takich jak przebywanie na mrozie nawet podczas leżakowania.

Zdjęcie wywołało w sieci prawdziwą burzę. Dla niektórych rodziców to po prostu nie do pomyślenia. Inni za to są bardzo pozytywnie nastawieni do takich eksperymentów.

“W sumie mój najstarszy syn jako niemowlę spał w dzień długo i dobrze tylko w jednej sytuacji – na mrozie” – pisze jedna z mam.

“W Nowej Szkocji dzieciaki śpią w hamakach w lesie, a zimą, gdy śniegu jest dużo, mają nawet małe rakiety śnieżne. Szkoda, że mój trzylatek nie był ze swoją przedszkolną grupą ani jednego razu na dworze” – komentuje inna internautka.

Niektórzy myślą jednak zupełnie inaczej.

“A dla mnie to jest chore! Gdy będzie w granicach zera, wyłączcie ogrzewanie w domu, otwórzcie okno i zobaczycie, jak jest fajnie…” – napisała jedna z komentujących.

Bez wątpienia zorganizowanie takiego leżakowania w naszym kraju nie należałoby do łatwych zadań. Oprócz wielu rodziców, dla których jest to po prostu absurd, pozostaje również kwestia wilgotnego powietrza i smogu.

W Kanadzie mamy do czynienia z suchym powietrzem, przez co ma się wrażenie, że mróz nie jest aż taki straszny.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!

Źródło: mamadu.pl, Facebook