fot. twitter/@jakesharp0108
in

Sceny grozy w metrze. Ludzie uciekali z wagonów przez wybite okna, jest nagranie

W Londynie doszło do dramatycznego incydentu w metrze. Na stacji Clapham Common pasażerowie zostali ogarnięci paniką, gdy do wagonów, w których podróżowali, zaczął przedostawać się gęsty dym. Nagrania z miejsca zdarzenia ukazują przerażonych ludzi, którzy desperacko próbowali wydostać się z pociągu.

Dramat w metrze

Początkowo obsługa metra nie reagowała na sygnały alarmowe. Wagon był zablokowany, a ludzie uwięzieni w środku nie mieli możliwości ucieczki. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, ponieważ wszyscy myśleli, że w pociągu wybuchł pożar.

Po chwilach grozy i chaosu na pomoc ruszyli robotnicy. Jak stwierdzili świadkowie, doszło do „absolutnej rzezi” i pasażerów ogarnęła ogromna panika.

Ludzie zaczęli desperacko szukać sposobu na opuszczenie wagonu.

„Robotnicy mieli młotki i inne narzędzia do wybicia wszystkich okien, pomogli się wszystkim wydostać. Nie było żadnej reakcji ze strony personelu stacji, nawet gdy wszyscy wołali o pomoc” – mówi świadek zdarzenia.

Wiele osób jest zdania, że gdyby nie pomoc robotników, rozegrałaby się prawdziwa tragedia. Co na to Rzecznik Transportu Publicznego?

„Przepraszamy za niepokój spowodowany w Clapham Common. Londyńska straż pożarna przybyła na stację i potwierdziła, że nie ma pożaru. Badamy szczegóły tego zdarzenia” – wyjaśnił.

Jak się szybko okazało, nie był to wcale żaden pożar. Dym, którego obawiali się pasażerowie, to pył hamulcowy. Mimo to, zdarzenie z pewnością pozostanie w pamięci wszystkich na długo.

Incydent ten wywołał duże zaniepokojenie wśród mieszkańców Londynu i zwrócił uwagę na kwestię bezpieczeństwa w metrze.

Obejrzyj nagranie poniżej! Aż ciarki przechodzą po plecach…