in

Rodzice dostaną ,,na rękę” dodatkowe 300 złotych. Wystarczy złożyć wniosek, lepiej się pospieszyć.

Wszyscy rodzice, którzy złożą odpowiedni wniosek, mogą liczyć na dodatkowe 300 złotych. Minister postanowiła przypomnieć o dodatkowym wsparciu, z którego warto skorzystać. Jakie warunki trzeba spełnić?

Dodatkowe pieniądze

Minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg, przypomniała rodzicom o tym, że mają możliwość otrzymania 300 złotych, jeśli tylko złożą wniosek w terminie do końca listopada. Chodzi o wyprawkę z programu „Dobry start”.

Dodatkowe 300 złotych otrzymają rodzice dzieci uczących się w szkole do ukończenia 20 lat, a jeśli chodzi o dzieci niepełnosprawne – do ukończenia 24 lat.

„Świadczenie dobry start nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola oraz dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub szkole. Program Dobry Start nie obejmuje również studentów”– czytamy na rządowej stronie.

Wsparcie z programu „Dobry start” otrzymają także uczniowie szkół policealnych i szkół dla dorosłych. Wnioski można składać do końca tego miesiąca.

„Dobry start” to świadczenie w wysokości 300 zł, które przysługuje jednorazowo na każde uczące się dziecko. W lipcu składanie wniosków możliwe było tylko drogą elektroniczną. Od 1 sierpnia możliwa jest też droga papierowa, ale lepiej to robić drogą elektroniczną, gdyż przyspiesza to otrzymanie świadczenia” – przekazuje minister Marlena Maląg.

Jak podaje minister, w 2020 roku większość tych osób, które są uprawnione do pobrania świadczenia złożyło już wnioski. Roczny koszt programu „Dobry start” to 1,42 mld złotych i obejmuje on 4,5 miliona uczniów.

Wniosek może złożyć rodzic lub opiekun prawny albo opiekun faktyczny dziecka, czyli osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem po wystąpieniu do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka.

Od chwili złożenia wniosku, możemy spodziewać się pieniędzy na koncie w przeciągu 2 miesięcy.

Podziel się tymi ważnymi informacjami z innymi!

Źródło: Polskie Radio 24