in ,

Dlaczego pies szczeka na niektórych ludzi, a na innych nie? – Weterynarze odpowiadają.

Psy są zawsze czujne, gdy na ich terytorium pojawia się nieznajomy. Kiedy zwierzę warczy, oznacza to agresję lub zwykły niepokój. Ale czasami zwierzę z radością macha ogonem, nawet jeśli ktoś jest mu obcy.

Dlaczego pies ma różne reakcje na ludzi? Czy wie coś, czego my nie wiemy? Mówi się, że ​​osoba, której pies nie toleruje, jest zła. Czy tak jest naprawdę? Nikt nie udzieli jednoznacznej odpowiedzi, która dotyczy wszystkich psów na planecie naraz. Ale doświadczeni weterynarze już wyśledzili trend w tej sprawie i są gotowi podzielić się nim z nami.

pixabay.com

Psy mają zapach 10 000 razy mocniejszy niż ludzie. Z tego powodu nie możemy sobie wyobrazić, jak postrzegają ten świat i jakie dodatkowe informacje otrzymują.

Wyszkolone psy potrafią nawet rozróżniać bliźniaki, czy nawet odnaleźć zagubioną osobę po powąchaniu przedmiotów z których korzystała. Zwierzęta te wyczuwają miejsca, w których byłeś, ludzi, z którymi byłeś, nawet jeśli od tego czasu minęło kilka godzin.

fot, freepik.com

Twój pies może wyczuć coś w innej osobie i zacząć warczeć. To nie powinno Cię niepokoić. Pies wyczuwa zapach, który kojarzy mu się z czymś negatywnym. Wszystkie reakcje psów są oparte na ich wcześniejszych doświadczeniach. Ponieważ nie mogą nam o tym powiedzieć, możemy tylko zgadywać.

Dlatego ludzie najczęściej decydują się na szczeniaki, aby mieć na nich oko od urodzenia i znać ich na wylot. Jeśli chcesz przygarnąć dorosłego psa, musisz bacznie obserwować jego zachowanie i starać się go zrozumieć. W końcu możesz trafić na zwierzę z problemową psychiką.

Psy polegają na wzroku mniej niż na węchu, ale czasami warczą na ludzi, gdy widzą w nich osobliwość przypominającą zagrożenie: na przykład wzrost i sposób poruszania się. Dlatego psy często szczekają na swoich przyjaciół, kiedy zakładają kapelusz lub idą pod parasolem.
Jeśli masz pewność, że dana osoba Ci nie zagraża, naucz psa zachować spokój i spróbuj oswoić go z nią oswoić. Poproś osobę, aby próbowała z nim nawiązać kontakt. Nagrodź psa jeśli przezwycięży swój lęk. W żadnym wypadku nie powinieneś karać psa. Lepiej poświęć czas na trening.

Nie ma potrzeby wątpić w osobę, jeśli pies na nią szczeka. Być może pachnie czymś, co powoduje jego niepewność. Buduj między nimi relacje oparte na zaufaniu poprzez szkolenie i nagrody. Powodzenia w treningu!

Miniaturka: wikipedia