in

Czy warto kupować nieruchomości w Murowanej Goślinie?

Murowana Goślina – piękne miasteczko położone zaledwie 20 km od centrum Poznania. Czy warto się tutaj osiedlić lub zainwestować w lokale na wynajem? Stosunkowo niewielka odległość od centrum, a przy tym – ceny inne niż tam, sprawiają, że na pewno warto rozważyć zakup mieszkania w Murowanej Goślinie jako alternatywę dla mieszkania w centrum.

Dla kogo lokale w Murowanej Goślinie?

Motywy do zakupu nieruchomości bywają różne. Najczęściej chodzi o mieszkania poszukiwane przez pary, rodziny lub  singli – do zamieszkania. Są także klienci poszukujący nieruchomości jako inwestycji. Mieszkania w tym miasteczku są już obecnie bardzo atrakcyjne i prawdopodobnie – będą tylko zyskiwały na atrakcyjności.

Przede wszystkim Murowana Goślina już obecnie posiada infrastrukturę, która sprawia, że nie jest ona jedynie „sypialnią Poznania”, ale samodzielnym, integralnym miejscem do życia. Mieszkania w Murowanej Goślinie na sprzedaż polecamy zatem wszystkim, którzy nie potrzebują wszystkich elementów wielkomiejskiej infrastruktury. Tutaj na pewno można liczyć z pewnością także na nieco mniej spalin oraz innych wad wielkiego miasta. Nie jest to jednak miejsce, gdzie trudno o usługi takie jak:

  • opieka medyczna
  • szkolnictwo
  • opieka nad dziećmi
  • centra handlowe
  • urzędy
  • itp.

W celu załatwienia tak podstawowych spraw nie trzeba zatem fatygować się do Poznania w ogóle.

Mieszkania w Murowanej Goślinie

Takie mieszkania to najczęściej lokale o powierzchni pomiędzy 35-60 m2. Lokale dwupokojowe oraz trzypokojowe. Są to mieszkania jakie najczęściej poszukiwane są na wynajem, idealne dla młodych osób pracujących w Poznaniu. Dla tych, które jeszcze nie posiadają własnej rodziny, jak i dla par z jednym potomkiem.

Obecnie coraz trudniej o mieszkanie do wynajęcia a ceny zakupu nieruchomości – dla większości zainteresowanych stanowią barierę nie do przekroczenia. Właśnie dlatego mieszkania nie tylko w samym centrum Poznania, ale także nieruchomości Murowana Goślina, nieopodal tego miasta, są coraz bardziej godne uwagi. Wiele wskazuje na to, że taka inwestycja będzie przynosiła coraz szybszy zwrot. Nieruchomości w tej dynamicznie rozwijającej się miejscowości mają ogromną szansę na wzrost ich wartości.

Centrum Poznania z Murowaną Gośliną łączy bardzo dobra komunikacja publiczna, dlatego nie trzeba poruszać się do Poznania autem, co często związane jest z dużymi utrudnieniami w ruchu. Wszystko to sprawia, że właśnie ta lokalizacja jest tak atrakcyjna.

Murowana Goślina to miejsce, w jakim chętnie zamieszkają osoby pracujące zdalnie oraz tzw. freelancerzy. Obecnie taki tryb pracy także staje się coraz bardziej powszechny i również w związku z tym mieszkania w Murowanej Goślinie zyskują większe zainteresowanie.

Niezależnie od tego, czy poszukujesz lokalu dla siebie, czy może w celach inwestycyjnych, warto zatem wziąć pod uwagę nieruchomości usytuowane właśnie w Murowanej Goślinie pod Poznaniem. Najlepszą inwestycją na wynajem są mieszkania, rodzina może zaś pomyśleć o własnym domu w tej lokalizacji.