in

Czy warto generować hasztagi na Instagramie?

Czym jest Instagram, każdy wie. Najpopularniejszy i największy serwis, na którym zamieszczane są zdjęcia i krótkie filmy użytkowników. Chociaż wiele osób traktuje je hobbystycznie, to w tym biznesie są ogromne pieniądze. Nie ma lepszego sposobu na dotarcie do potencjalnych klientów na całym świecie niż zaprezentowanie towarów czy usług właśnie na Instagramie. A kto zrobi to najlepiej? Oczywiście Influencerzy, którzy wiedzą, jak generować hashtagi, aby jak najbardziej poszerzyć swoje zasięgi.

Jak działają zasięgi na Instagramie?

 

Zasięgi to nic innego jak popularność wpisów i profilu oraz to, jak wiele osób będzie w stanie je zobaczyć. Im większe liczby pojawiają się w wyświetleniach i obserwacjach, tym lepiej pozycjonowany jest profil przez algorytmy Instagrama. Przekłada się to bezpośrednio na zarobki influencerów oraz firm marketingowych korzystających z tej metody reklamy.

 

Znaczenie hasztagów w rozwoju profilu na Instagramie

 

Biorąc to wszystko pod uwagę, łatwo można wysnuć prosty wniosek: im więcej osób obserwuje profil i ogląda zamieszczane pod nim materiały, tym większe tworzą się zasięgi. Pozostaje jedynie kwestia zbudowania marki i wykorzystaniu potencjału, który drzemie w każdym koncie Instagrama.

 

Nie jest też tajemnicą, że najważniejszym czynnikiem wpływającym na zasięg zamieszczanych postów są właśnie hashtagi. To one mają wpływ na to, kto je wyszuka i ile osób będzie w stanie trafić na ten konkretny profil. Dlatego tak ważne jest, aby zamieszczać odpowiednią ilość oznaczeń w poście, odpowiednio je umiejscowić, a przede wszystkim wygenerować odpowiednie hashtagi.

 

Na szczęście istnieją proste narzędzia, które są nieocenioną pomocą. Należy do nich, chociażby generator hasztagów dostępny w serwisie polskielajki, pod adresem: https://polskielajki.pl/generator-hasztagow-na-instagramie/

 

W jaki sposób generować hashtagi na Instagramie?

 

Po przygotowaniu treści do publikacji i wymyśleniu standardowego opisu oraz ewentualnych oznaczeń przychodzi najtrudniejszy etap, jakim jest stworzenie odpowiednich hasztagów. Zastanawiając się nad im właściwym wyborem warto zwrócić uwagę na takie rzeczy jak lokalizacja, tematyka profilu oraz treść prezentowana użytkownikom.

 

Kiedy uda się wymyślić chociaż 2 czy 3 chwytliwe oznaczenia, warto przejść na stronę polskielajki.pl i w zakładce „Narzędzia” wybrać opcję „Generator hasztagów na Instagrama”. Po wpisaniu wybranych wcześniej słów kluczowych we wskazanym miejscu wystarczy nacisnąć przycisk „Generuj Hashtagi”.

 

W tym momencie na stronie pojawi się wiele podpowiedzi skutecznych, popularnych oraz niszowych słów kluczowych, których warto użyć na Instagramie. Jest to sprawdzona i często stosowana metoda, pozwalająca zaoszczędzić dużą ilość czasu w perspektywie dłuższego okresu, a także znacząco poprawić zasięgi poprzez generowanie kluczowych hasztagów.

 

Gdzie zamieszczać hashtagi?

 

Jest to zagadnienie kluczowe, które często zostaje pominięte. Intuicyjni większość osób zamieszcza słowa kluczowe bezpośrednio w publikowanym poście. Na szczęście na mniejszych profilach (do 100 tysięcy obserwujących) jest to właściwe umiejscowienie hasztagów.

 

Sytuacja zmienia się w momencie przekroczenia granicy 100 tysięcy obserwujących. W takiej sytuacji najlepiej jest zamieszczać hashtagi w pierwszym komentarzu pod postem. Taką praktykę można zaobserwować na profilach większości dużych marek i znanych influencerów.

 

Opłacalność generowania hasztagów na Instagramie

 

Instagram jest ogromnym serwisem z milionami użytkowników przeglądających jego treści każdego dnia. W związku z tym posiada dość restrykcyjny regulamin, którego należy przestrzegać. Dotyczy to między innymi używanych hasztagów. Niektóre ze słów kluczowych są banowane przez serwis ze względu na mowę nienawiści oraz oznaczanie zabronionych treści. O ile wielu określeń można się domyślić, tak niektóre potrafią zaskoczyć. Instagram zbanował, chociażby takie hashtagi jak #alone czy #brain, czy #always. Posty z takimi słowami kluczowymi są ukrywane przed użytkownikami, co drastycznie zmniejsza zasięgi.

 

Używanie generatora hasztagów dostępnego na stronie polskielajki.pl pozwoli uniknąć tej pułapki. Wśród podanych słów kluczowych nigdy nie znajdą się określenia znajdujące się na czarnej liście Instagrama, dzięki czemu zawsze będą bezpieczne w użytkowaniu.

 

Korzystanie z generatora znacząco przyspieszy pracę nad rozwojem profilu i przyczyni się do znaczącego poszerzenia zasięgów. Przełoży się to bezpośrednio na wzrost popularności oraz przychylniejsze działanie algorytmów Instagrama.