in

Czy Twoja strona spełnia kryteria Google?

Promowanie swojej strony internetowej oraz dbanie o to by zwiększać na niej ruch to niemalże obowiązkowa kwestia dla każdego, kto decyduje się na prowadzenie swojej działalności w internecie. Odpowiednie funkcjonowanie strony internetowej można zapewnić jedynie wtedy, kiedy zostanie przeprowadzona jej skrupulatna analiza. Niezależnie od tego czy prowadzimy blog tematyczny czy też sklep internetowy, po każdym działaniu mającym na celu zwiększenie ruchu na stronie należy sprawdzać jej wyniki oraz porównywać je z konkurencją. W tym celu wyjątkowo pomocne mogą okazać się narzędzia, które pozwolą w odpowiedni sposób zoptymalizować stronę internetową pod kątem SEO.

Analiza strony internetowej – podstawy

W przypadku analizy stron internetowych kluczem do sukcesu jest poznanie swojej konkurencji. Aby to zrobić, należy dopasować charakterystyczne dla swojej strony internetowej frazy oraz sprawdzić, które spośród konkurencyjnych stron są najwyżej umieszczone w przeglądarce internetowej pod kątem tych konkretnych słów kluczowych. Pomocne w tym celu mogą okazać się narzędzia służące do analizy stron internetowych, które dodatkowo są w stanie sprawdzić konkurencyjne witryny pod kątem innych ważnych parametrów.

Analiza stron internetowych pod kątem optymalizacji, oprócz słów kluczowych bierze pod uwagę również: czas ładowania strony, linki przychodzące i wychodzące, budowę strony oraz jej zastosowanie w popularnych przeglądarkach.

Co obejmuje analiza strony internetowej w Digitalhill.pl?

W trakcie analizy sprawdza się przede wszystkim poprawność kodu strony. Dzięki temu możemy ustalić czy wszelkie znaczniki HTML zapisane są bez błędów oraz czy nie zostały pominięte żadne istotne elementy strony internetowej. Taką analizę należy przeprowadzać po każdej zmianie treści na stronie. Jest to niezwykle istotna kwestia, ponieważ wyświetlanie się strony internetowej w wynikach wyszukiwania bardzo często uwarunkowane jest poprawnością kodu strony.

Analiza obejmuje również sprawdzenie, czy dane kontaktowe zostały właściwie oznaczone. Jest to szczególnie ważne w przypadku sklepów internetowych. Na takich stronach muszą bowiem znajdować się informacje takie jak adres sklepu, e-mail oraz numer kontaktowy. Brak takich informacji może skutkować gorszymi wynikami wyszukiwania.

Bardzo ważnym elementem jest również przeanalizowanie znacznika title oraz description. Znacznik title to nic innego jak treść tytułu strony, widoczna na samej górze przeglądarki oraz w wynikach wyszukiwania. W tytule muszą znajdować się frazy, pod które pozycjonuje się daną stronę. Analiza stron internetowych powinna obejmować również sprawdzenie znacznika description czyli opisu strony, który bardzo często widoczny jest w wynikach wyszukiwania. Warto pamiętać o tym, aby opis był chwytliwy, czytelny, zawierał odpowiednie frazy kluczowe oraz nie przekraczał określonej długości. W opisie strony najlepiej użyć dwukrotnie danego słowa kluczowego oraz nie przekraczać 160 znaków.