fot. tiktok/@jolcik_misia
in

Pokazała, ile trzeba zapłacić za cukier w Niemczech. W sieci aż zawrzało.

Cukier został reglamentowany między innymi przez Biedronkę, Lidl czy Netto po tym, jak Polacy zaczęli tłumnie przybywać do sklepów właśnie po ten produkt. Czy w innych krajach dzieją się podobne rzeczy? W mediach społecznościowych pojawiło się nagranie ze sklepu w Niemczech. Warto zwrócić uwagę nie tylko na jego dostępność, ale także na cenę.

Panika, która wybuchła po ogłoszeniu rzekomego braku cukru, przyczyniła się do wielu niekorzystnych dla klientów zmian.

Walka o cukier

W piątek 22 lipca Lidl zadecydował, że zostanie wprowadzony limit na zakup cukru wynoszący 10 kg. Podobnie na panikę Polaków zareagowała Biedronka i Netto.

Cukier cały czas znika z półek, a ten, kto ma go więcej, wydaje się być prawdziwym szczęśliwcem. Jak sytuacja wygląda w Niemczech? Czy jest podobnie? Jak się okazuje – wręcz przeciwnie! Pewna internautka podzieliła się nagraniem, które mówi samo za siebie.

Użytkowniczka TikToka o nicku jolcik_misia opublikowała wideo, na którym widzimy paletę z cukrem. Obok niego stoi mąka.

@jolcik_misia Odpowiadanie użytkownikowi @marcinstachurski47 #polacywniemczech #cukier #maka #jolcik_misia #dc #lidldeutschland #lidl #zakupy#market ♬ dźwięk oryginalny – jolcik_misia

W Niemczech cena cukru za jeden kilogram wynosi 79 centów, czyli ok. 3,75 zł.

Menedżer ds. komunikacji korporacyjnej Biedronki Marcin Hadaj powiedział w rozmowie z o2.pl, że „w związku z malejącą dostępnością tego produktu na polskim rynku, niektórzy klienci kupują niedetaliczne ilości cukru”.

„Na podstawie analizy paragonów można stwierdzić, że nabywcami są przedsiębiorcy, a nie gospodarstwa domowe. To najlepszy dowód atrakcyjności ceny cukru w sieci Biedronka – od 3,49 zł za kg w obecnej ofercie” – dodał.

Pod nagraniem z niemieckiego sklepu pojawiło się mnóstwo komentarzy.

’W Niemczech na kilogram cukru trzeba pracować z 3 minuty, a w Polsce pół godziny” – zauważył internauta.

Co o tym sądzicie? Dajcie znać w komentarzu!