in

Co to jest syfon klik-klak do zlewu i jak działa?

Syfon jest bardzo ważnym elementem zlewozmywaka, odpowiada za przepływ wody, filtrowanie nieczystości i resztek oraz utrzymanie drożności rur. Kształt syfonu ma duży wpływ na to, jak działa w połączeniu ze zlewozmywakiem. Budowa syfonów SINK QUALITY oparta jest na wykorzystaniu nowoczesnych technologii, dzięki temu zajmują minimalną ilość miejsca pod zlewem. Może być ono wykorzystane na inne potrzebne akcesoria w kuchni albo być praktyczną przestrzenią na pojemniki przeznaczone do segregacji odpadów.

Na co zwrócić uwagę wybierając syfon do zlewu?

Dokonując wyboru syfonu do zlewu, należy zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego jest on wykonany. Popularnym materiałem jest polichlorek winylu, czyli PCV. Jest to surowiec trwały, niepodatny na działanie środków żrących i rozpuszczalników, plastyczny i wytrzymały. Syfony do zlewu SINK quality wykonane z takich materiałów to wyjątkowo wytrzymałe produkty. W zależności od rodzaju mogą być podłączone do pralki lub zmywarki, nie przebarwiają się, odpowiednio zainstalowane są bezawaryjne. Stosowane są także syfony do zlewozmywaka wykonane ze stali nierdzewnej, prezentują się wyjątkowo efektownie, mają także szereg zalet praktycznych, nie ulegają korozji i są wytrzymałe na uszkodzenia. Zdecydowana większość syfonów SINK Quality bazuje na technologii SPACE SAVING, dzięki temu przestrzeń pod zlewem może być maksymalnie zagospodarowana. Wybierając syfon do zlewu, warto jeszcze zwrócić uwagę na takie czynniki, jak:
– odpowiednie zabezpieczenie przed rozlaniem nadmiaru wody,
– kształt i średnicę odpływu,
– dodatkowe opcje podłączeń,
– idealne zestrojenie z otworem w zlewozmywaku.

Syfon klik-klak do zlewu – jak działa?

Różnica między standardowym syfonem a zaopatrzonym w funkcję klik-klak nie jest duża, ale jest to wyjątkowo praktyczne rozwiązanie. Zaopatrzone w taką funkcję są zazwyczaj nowoczesne urządzenia sanitarne. Co to jest syfon klik-klak do zlewu i jak działa? Do skonstruowania mechanizmu w syfonie klik-klak wykorzystano sprężynę, która pozwala na natychmiastowe zamykanie i otwieranie syfonu. Wystarczy nacisnąć górną część syfonu zaopatrzoną w korek, aby zamknąć lub otworzyć dopływ wody. Mechanizm pozwala na wygodne i intuicyjne sterowanie przepływem wody, po naciśnięciu sprężyna ulega skompresowaniu, jej dolna część zostaje uniesiona i możliwy jest odpływ.

Pozytywne aspekty zastosowania syfonu klik-klak

Syfon klik-klak charakteryzuje się minimalistycznym i eleganckim wyglądem, zlew zaopatrzony w taki element jest atrakcyjny wizualnie. Dużą zaletą takiego rozwiązania jest także łatwość utrzymania w czystości. Syfon klik-klak charakteryzuje się solidną konstrukcją, prosty projekt sprawia, że nie ma tam części, które mogłyby ulec awarii, jest on praktycznie bezobsługowy. Jest to innowacyjne rozwiązanie, które może być wykorzystywane przez wiele lat. W ofercie SINK Quality można znaleźć także wiele innych nowoczesnych rozwiązań, jak np. eleganckie syfony ze stali nierdzewnej lub sitka w kolorze złota. Poszczególne elementy armatury można dopasować zarówno do zlewozmywaków jednokomorowych, jak i dwukomorowych.