fot. tiktok/@hospicenursejulie
in

Pielęgniarka zdradziła, co mówią umierający ludzie. Te słowa padają prawie zawsze

Pewna pielęgniarka pracująca w hospicjum postanowiła podzielić się informacją, która z pewnością zaciekawi wiele osób. Kobieta wyjawiła, jakie słowa najczęściej słyszy od umierających ludzi.

Swoimi spostrzeżeniami podzieliła się na TikToku. Wielu będzie zaskoczonych.

To mówią umierający

Nie ma wątpliwości co do tego, że śmierć wywołuje w nas negatywne skojarzenia, smutek i poczucie straty. Niektórzy mają z nią do czynienia na co dzień. Jedną z takich osób jest Julie, która pracuje jako pielęgniarka w hospicjum. Od kilkunastu lat opiekuje się umierającymi.

Za pośrednictwem TikToka postanowiła opowiedzieć o tym, jak wygląda nadejście śmierci i co takiego mówią ludzie, gdy odchodzą z tego świata.

Celem kobiety jest uświadomienie ludziom, jak tak naprawdę wygląda pobyt w hospicjum. Na ten temat krąży wiele mitów, które pielęgniarka postanowiła obalić, działając w mediach społecznościowych.

Śmierć nie zawsze przychodzi od razu. Niekiedy są to najpierw jej objawy. Mowa o tzw. fazie aktywnego umierania.

„Symptomy fazy aktywnego umierania obejmują zmiany w świadomości (nieświadomość), zmiany w oddychaniu, plamistość i końcowe wydzieliny” – zaznaczyła na TikToku.

Kobieta podkreśla, że objawy te nie wiążą się z bólem.

A co takiego mówią umierający? Pielęgniarka przyznała, że najczęściej jest to „kocham cię”. Gdy ludzie odchodzą z tego świata, zazwyczaj wzywają także swoich ukochanych rodziców.

@hospicenursejulie Fascinating facts about death #hospicenursejulie #nursesoftiktok #learnontiktok #hospice ♬ original sound – 💕 Hospice nurse Julie 💕

Podziel się tą ciekawą informacją z innymi!

Źródło: o2.pl