in

Co ile wymiana szczęk hamulcowych w przyczepce?

Szczęki hamulcowe stanowią istotny element w Twojej przyczepce. Sprawdź, co ile przejechanych kilometrów należy wymieniać szczęki hamulcowe oraz jak dużo może Cię to kosztować. Zapraszamy do lektury naszego artykułu.

Czym są szczęki hamulcowe?

Szczęki hamulcowe są tym elementem w układzie hamulcowym Twojej przyczepki, dzięki któremu w bębnach hamulcowych wytwarzane jest tarcie. Spowodowane jest ono oczywiście naciskiem, jaki wywołują te przedmioty, powodując w efekcie hamowanie.

Szczęki hamulcowe to ten element układu w przyczepie, który narażony jest na różne wyzwania. Oprócz wysokich temperatur, które powstają w wyniku tarcia, wpływ na nie mają również czynniki atmosferyczne, takie jak: deszcz, wysoka temperatura, śnieg i wszystkie środki, używane do poprawy jakości nawierzchni w zimie. Stawiając na oryginalne i wysokiej jakości szczęki hamulcowe, możesz być pewien bezpieczeństwa swojego i innych uczestników ruchu.

Hamulce do przyczepki to bardzo istotny element dodatkowej części Twojego pojazdu. Wielu ludzi myśli, że warto dbać jedynie o hamulce w samochodzie, do którego przyczepiona jest przyczepka. Nic bardziej mylnego!

Pisząc o przyczepach, mamy na myśli nie tylko modele mniejsze, ale również większe. Szczególnie chodzi o przyczepy typu laweta czy przyczepy kempingowe, w których przeciążenia są czasami większe niż w przypadku normalnego samochodu.

Stan hamulców w samochodach należy badać co najmniej dwa razy do roku. Niektórzy mówią, że rzut oka na szczęki hamulcowe co 10 tysięcy kilometrów również nie zaszkodzi.  Najlepsze firmy, produkujące szczęki hamulcowe zalecają, aby wymiany szczęk hamulcowych dokonywać co 50 tysięcy przejechanych kilometrów.

Co z tego wynika? Przede wszystkim nie należy bagatelizować tematu. Hamulce w przyczepie są zbyt ważne, by w jakikolwiek sposób oszczędzać. Nie ma co patrzeć na możliwość zysków, kupując zamienniki. Warto postawić wyłącznie na oryginalne części. Szczęki hamulcowe – Rydwan części są najlepszym możliwym wyborem na rynku.

Szczęki hamulcowe. Jaką firmę wybrać?

Na rynku dostępnych jest wielu uznanych producentów szczęk hamulcowych dla przyczepek. Wieloletnie doświadczenie, testy oraz ciągłe kontrole jakości sprawiają, że ich produkty wytrzymują sporą liczbę kilometrów, dając bezpieczeństwo i spokój kierowcom. Wśród czołowych producentów można wymienić takie marki, jak:

  • Al-ko,
  • BPW,
  • Knott,
  • Peitz.

Czy warto przedłużać żywot szczęk hamulcowych?

W internecie można znaleźć przepisy, które mają wydłużyć żywotność szczęk hamulcowych w Twojej przyczepce. Warto dwa razy zastanowić się zanim zaczniesz na własną rękę próbować zmieniać coś w Twoim aucie. Szczególnie, jeśli dotyczy to tak ważnej części jak hamulce. Lepiej kupić oryginalne klocki hamulcowe niż ryzykować ich awarię.

Jeśli decydujesz się na zakup szczęk hamulcowych, to warto zajrzeć do firmy rydwan-czesci.eu. Znajdziesz tam szczęki hamulcowe najlepszych firm, które od lat zajmują się produkcją tego typu urządzeń. Dzięki nim możesz szybko i bezpiecznie kupić produkt, jakiego potrzebujesz. Doświadczenie obsługi rydwan-czesci.eu sprawia, że można rozwiać ewentualne wątpliwości, dotyczące zakupu wybranych szczęk hamulcowych.