in

Będąc w ciąży, zaszła w kolejną ciążę. Jak to możliwe? Odpowiedź zwala z nóg.

Pewna kobieta podzieliła się na popularnej aplikacji TikTok niesamowitą nowiną. Jak się okazało, będąc w ciąży, ponownie w nią zaszła. Brzmi to niewiarygodnie i większość z nas z pewnością nie uwierzyłaby w coś takiego, ale kobieta nie jest w tym odosobniona. Takie przypadki się zdarzają. Jak to w ogóle możliwe?

Żeby do czegoś takiego mogło dojść, potrzebne są odpowiednie warunki. Co ciekawe, dzieci mogą mieć w takim przypadku nawet dwóch różnych ojców! Zdarza się to niezwykle rzadko i mówimy wtedy o tzw. napdłodnieniu lub superfekundacji.

Podwójna ciąża

Do podwójnej ciąży dochodzi w chwili, gdy dwie różne komórki jajowe z tego samego cyklu zostają zapłodnione w czasie dwóch różnych stosunków, które mają miejsce w niedużym odstępie czasu (od trzech dni do maksymalnie dwóch tygodni).

„Ciążę powstałą w wyniku nadpłodnienia widać niekiedy na badaniach USG, gdy jeden płód pojawia się wcześniej od drugiego. Różnice w wielkości płodów byłyby z pewnością znacznie wyraźniejsze, gdyby u kobiety doszło do zapłodnienia dodatkowego” — możemy dowiedzieć się z artykułu Agnieszki Krzemińskiej na stronie Polityki. Co ciekawe, nawet 5 proc. bliźniąt może mieć dwóch ojców!

Nadpłodnienie jest częste w świecie zwierząt, np. psów lub kotów, ale u ludzi zdarza się wyjątkowo rzadko. Istnieje również inne zjawisko, jakim jest superfacja, czyli ciąża dodatkowa.

Mamy z nią do czynienia w chwili, kiedy drugie jajeczko jest zapłodnione w czasie innego cyklu miesiączkowego. U ludzi nie jest to spotykane, ale może wystąpić w czasie sztucznej inseminacji.

Kolejna ciąża w ciąży użytkowniczki TikTok

Pewna kobieta, która jest znana pod pseudonimem TheBlondeBunny1 na portalu TikTok była w ciąży z bliźniętami i jak się okazało zaszła w kolejną. O wszystkim poinformowała internautów na popularnej aplikacji. Wstrząsnęło to niemal każdym.

Kobieta jest w 17. tygodniu ciąży i jest pewna, że jej dzieci są starsze o 10 i 11 dni od trzeciej pociechy. Razem z ukochanym z niecierpliwością czeka na to, aż przyjdą na świat.


Słyszeliście kiedyś o czymś podobnym? Dajcie znać w komentarzu!
Źródło:lelum.pl